צילום: אבישג שאר ישוב

ועדת הפנים בראשות ח"כ דודי אמסלם אישרה אתמול (ב') בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של ח"כ דוד ביטן וח"כ דודי אמסלם, להציב קלפיות בבתי אבות ובבתי חולים גם בבחירות לרשויות המקומיות.

על פי ההצעה שהתקבלה, יוצבו קלפיות בבתי אבות כבר בבחירות המקומיות הקרובות, ובבתי החולים רק בשנת 2023, בשל טענת משרד הפנים שהוא זקוק לזמן היערכות.

בכפר סבא קיימים כיום מספר בתי אבות וכן בית חולים אחד - בית חולים "מאיר", שייאלצו להיערך לקראת הבחירות באוקטובר 2018 ובשנת 2023 בהתאמה. הקלפיות שיוצבו בבתי האבות ובבתי החולים יהיו חלק ממכסת הקלפיות הרגילה, או חלק ממכסת הקלפיות לבעלי מוגבלות.

על בקשת משרד הפנים שלא להכליל בתי חולים בחוק בשל "קשיי התארגנות", אמר יו"ר הוועדה דודי אמסלם: "חוקקנו חוק שאסירים בבתי סוהר יוכלו להצביע בבתי הכלא. עכשיו מאפשרים גם להצביע בבתי אבות. היחידים שאנו מחריגים הם חולים... במשרד הפנים אמורים לתת שירות לתושבים...אתם מבקשים מצב אבסורדי, לא נכון, לא מוסרי ולא הגיוני".

נציגת משרד הפנים טענה כאמור בדיון כי בתי החולים אינם ערוכים לשינוי. על כך השיב יו"ר הוועדה, ח"כ דודי אמסלם: "בגלל זה תמנעו מאדם עם אינפוזיה להצביע? בחירות זה עיקרון יסוד. אסירים הם אזרחים לא יותר טובים מחולים. אני מסכים לדחות את הקלפיות בבתי החולים לבחירות 2023, שיהיה לכם פחות לחץ בחזה".