תם עידן: הפרקליטות הודיעה הערב (ג') על כוונתה להגיש כתב אישום, בכפוף לשימוע, כנגד ראש העירייה יהודה בן חמו בגין קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, גניבה והפרת אמונים.

יהודה בן חמו

למרות ההשערות שיוכלו לבסס נגדו גם כתב אישום על שוחד לאחר דיווחים על תשלומים מקבלנים, לא הכניסה הפרקליטות את הסעיף אל כתב האישום שתגיש. הגשת כתב האישום מחייבת את בן חמו לפי החוק להתפטר מתפקידו.

יהודה בן חמו כיהן כראש העיר משנת 2003 וכעת יסיים את תפקידו. מאז נעצר בפברואר, היה מורחק מהעיריה ומנוע מעיסוק בנושאי בניה והנדסה בעיר. בין הפרסים שבהם זכתה עיריית כפר סבא בראשותו גם פרס המינהל התקין במשך מספר שנים.

הערכה: צביקה צרפתי ימלא את מקום ראש העירייה עד הבחירות

עם הגשת כתוב האישום באופן רשמי (לאחר השימוע) משרד הפנים יורה למועצת העיר לבחור ממלא מקום בפועל עד לבחירות שתתקיימנה בנובמבר 2018 - קרי בעוד שנה ושלושה חודשים. ככל הנראה ימונה לתפקיד זה צביקה צרפתי מסיעת מעו"ף (סיעתו של ראש העיר)  הנהנה משישה קולות 'בטוחים' במועצת העיר: חמישה של סיעת מעו"ף ועוד 1 של סיעת ש"ס (מתוך 18 - בן חמו לא נכלל בהצבעה, וכן לא ייכנס אדם במקומו). 

צביקה צרפתי

חבר המועצה מטעם מפלגת העבודה, עמירם מילר, זקן חברי המועצה שגם מתאווה לתפקיד, לא יזכה בו בשל חוסר האהדה (בלשון המעטה) לה הוא זוכה בקרב חלק מחברי האופוזיציה והקואליציה.

עמירם מילר

המועמד הריאלי מלבדו הוא חבר המועצה וסגן ראש העיר, איתן צנעני שאומנם גם הוא נהנה מתמיכה של שישה חברי מועצה (2 של סיעת הבית היהודי, ועוד ארבעה של מר"צ ופורשי מר"צ) אך לא סביר להניח שבשנת בחירות יסתכנו חברי מר"צ ופורשיהם בהצבעה למינוי מועמד מטעם הבית היהודי לראשות העיר בפועל.