הבחירות לראשות העיר מתחממות, ואחד הסימנים לכך הוא המתקפה החריפה הערב של צביקה צרפתי, מ"מ ראש עיריית כפר סבא, כנגד חבר מועצת העיר, וסגנו במשרה מלאה של ראש העירייה הנבצר, יהודה בן חמו עד לפני כשנה וחצי, עילאי הרסגור הנדין.

צביקה צרפתי ועילאי הרסגור הנדין

צרפתי שלח מכתב חריף מאוד וגלוי בהתאמה להרסגור בזו הלשון: "לפני כשלושה חודשים בחרת להעתיק את מקום מגוריך לטורונטו שבקנדה הרחוקה לתקופה שאינה ידועה לי ולתושבי העיר,ולפי ידיעתי לא טרחת לשנות את כתובתך במרשם האוכלוסין. 

למרות זאת אתה ממשיך לכהן כחבר מועצה מן המניין ומעלה נושאים הקשורים לעיר ולתושביה בלי לדעת באמת מה קורה בעיר בעיניים אמתיות, וזה מתבטא היטב בשאילתות המראות על חוסר בקיאות במידע ובמתרחש בעיר.

כמי שהעיר הזו יקרה לו  ורואה את חברי  למועצת העיר פועלים לילות כימים על מנת לקדם את העיר כפר סבא לרווחת תושביה אני רואה בהתנהלות זו טעם לפגם. כפי שנאמר בדברי חז"ל – 'טובל ושרץ בידו'. לא ייתכן שאדם הגר בארץ נכר יתערב באופן בלתי אמצעי וישפיע על הנעשה בעירנו. אני קורא לך לגלות אומץ לב ציבורי, להפגין יושרה ציבורית, ולפעול לטובתם של תושבי העיר ולהתפטר מתפקידך כחבר מועצת העיר". 

עילאי הרסגור שלח לצביקה צרפתי מכתב גלוי אף הוא אותו אנו מביאים במלואו: 

"מכתבך נשלח לאחר שקראתי לראש סיעתך, יהודה בן חמו, להתפטר בשל מעשים חמורים שעשה. כמו כן, שתי הצעות לסדר היום שהגשתי להדחתו של בן חמו לא הוכנסו באופן תמוה לסדר יומה של המועצה, שאתה אחראי על קביעתו. למרות הספין הפוליטי השקוף והניסיון להעביר את האש מהחשוד בשחיתות בשמו אתה פועל, אענה באופן ענייני.

"רעייתי לירן סיימה במהלך השנה החולפת את עבודת הדוקטורט שלה באוניברסיטה העברית וקיבלה הצעה להמשיך לפוסט דוקטורט באוניברסיטת טורונטו למשך שנה. התחבטנו רבות בהחלטה, אך דבר אחד היה ברור: מיעוט הנשים בתפקידים בכירים באקדמיה בישראל נובע בדיוק מהשלב הזה, בו הן צריכות לבסס את קריירת המחקר שלהן על שהות בחו"ל. במקרים רבים, לצערי הרב, מוותרות הנשים על ההזדמנות המקצועית למען הקריירה של בני זוגן. כך אנחנו מאבדים חוקרות מעולות ומעמיקים עוד יותר את אי השוויון המגדרי.
היה לי ברור כבר מהרגע הראשון שבמשפחה שלי זה לא יקרה. אך היה ברור גם שיש לי מחוייבות לבוחריי, במיוחד בתקופה בה ראש העירייה חשוד בשחיתות והעירייה אינה מתפקדת כראוי.
בחרתי לטוס בתדירות גבוהה ולחיות לתקופה מוגבלת ומוגדרת מראש על קו כפר סבא - טורונטו. כך מתאפשר לי לשמש כאב וכבן זוג, לחיות חיי משפחה וגם למלא את תפקידי במועצת העיר. מהיכרותי עם חברי מועצה אחרים, זמן שהותי בחו"ל אף אינו הארוך ביותר מבין חברי המועצה. לא רק זאת, אלא שאני מבצע את תפקידי בהתנדבות מלאה, לאחר שעמדתי על עקרונותיי מול החשוד בשחיתות גם במחיר תפקיד סגן ראש העירייה.
צר לי שרצוני להיות לצד משפחתי ולגדל את בתי בת הארבע מנוצל לניגוח פוליטי ציני, שמטרתו היא אחת ויחידה: להסיט את האש מהחשוד בשחיתות יהודה בן חמו, אדם שביזה את כפר סבא וחייב ללכת.
"בשונה ממך, לא הייתי יכול לסתום את האף מול העננה הפלילית, גם במחיר ויתור על תפקידי כסגן ראש העירייה. בשונה ממך, אני משרת מאז את תושבי העיר בהתנדבות מלאה. בעוד שאתה מקבל שכר על מנת לשרת את מנגנון בן חמו, אני מוציא מכיסי על טיסות הלוך ושוב, כשהסיבה היחידה לכך היא מחוייבותי לתושבי כפר סבא. 
בקרוב יתקיימו בחירות ובהן תושבי כפר סבא יוכלו להביע את דעתם על תרומתם של חברי המועצה השונים לאיכות חייהם, בין אם באמצעות חימום כסא במשרד בארץ והגנה חסרת גבולות על החשוד בשחיתות ובין אם באמצעות פעולות ממשיות מהארץ ומחו"ל לקידום העיר ולתכנון עתידה בתחומי הסביבה והקיימות, התחבורה, המינהל התקין, חופש הדת והחופש מדת, החינוך ותכנון העיר.
עד אז, אני מציע שנחזור לדיון המקורי ונשאל את השאלות החשובות באמת: אם אתה אכן דואג כל כך לתושבי כפר סבא, מדוע אתה מונע את הדיון בהדחתו של בן חמו? מדוע אפילו אינך קורא לו להתפטר? אתה קורא לי להתפטר, תוך ניצול סיטואציה משפחתית, אך לאדם שעשה מעשים חמורים ביותר, שיש לגביהם תיעוד ועדויות, ואף נעדר מישיבות המועצה מכוח צו בית משפט מזה כמעט שנה, לא רק שאינך קורא לפנות את כסאו אלא שאתה פועל באופן עקבי על מנת להצילו מהסוף המתקרב.
חבל שאתה מתקשר איתי דרך עיתונאים, במקום להרים טלפון. בוא ניפגש הערב בכפר סבא ואספר לך על טורונטו, כפר סבא ואנשים שאינם ראויים לכהן בתפקידם".