ד"ר פאלח סמארה

האקשן חוזר למר"צ: ד"ר פאלח סמארה שרק לפני כשבוע וחצי פרסם מיינט כפר סבא על פרישתו מראשות סניף מר"צ, הודיע אמש (חמישי) כי הוא מתכוון לחזר למפלגה ולראשות הסניף, ויתמודד במסגרתה לראשות הסיעה במאי הקרוב ולראשות העיר.

כזכור, סמארה נבחר לפני כשלושה חודשים לראשות הסניף ברוב יחסי, ההפתעה הגדולה שבבחירתו מהרה התפוגגה לאחר שהתגלעו חילוקי דעות בינו לבין יו"ר סיעת מר"צ, עילאי הרסגור הנדין, שלא תמיד ראו עין בעין מהלכים פוליטיים שונים.

מחלוקת על מיקום ברשימה בבחירות הקרובות הוביל את סמארה  להודיע כי הוא מתמודד גם על ראשות הסיעה, דבר שהתקבל בפלא גדול, לאחר שכבר ישנו יו"ר סיעה מכהן, עילאי הרסגור. התמודדות זו נקבעה לחודש מאי. אלא שאז הודיע סמארה, שוב בצעד מפתיע, כי הוא פורש מרההתמודדות וגם מראשות הסניף: "אני רוצה להתמקד בעסקיי", אמר וכן, "לא מתאימה לי פוליטיקה".

כאמור, אמש חזר בו סמארה מפרישתו, לדבריו לאחר לחצים רבים במפלגת מר"צ הארצית וזו המקומית, והודיע כי לא רק שהוא מתמודד לראשות הסיעה בבחירות הקרובות גם לראשות הסניף.

כידוע, גם עילאי הרסגור הדין מתמודד לראשות הסניף, ורבים הסיכויים שהוא יתמודד גגם לראשות העיר. המאבק ביניהם, ללא ספק, מעורר את המפלגה ומפיח בה רוח קרוב לקראת הבחירות בנובמבר.

ד"ר פאלח סמארה: "לפני כמה חודשים נבחרתי באופן דמוקרטי ע״י מתפקדות ומתפקדי מרצ בכפר סבא לעמוד בראש סניף המפלגה בעיר.

אני היו״ר הערבי הראשון של סניף מרצ בעיר יהודית, אות כבוד רציני לחברים בעיר בפרט ולמפלגה בכלל, בעיקר ביטוי חשוב לדו קיום ולאפשרות לקיים חיים משותפים, בימים שרוחות רעות רבות מנשבות מסביב.

בזמן הקצר שחלף מאז הבחירות לסניף, פנו אלי לא מעט חברים וביקשו שאמשיך את התנופה, ארוץ בראש רשימת מרצ למועצת העיר ואף אציג את מועמדותי לראשות העיר, בכך אאפשר לכל השמאל החילוני הישראלי הדמוקראטי להשיג תקדים חשוב בעל משמעות ברמה הארצית.

פוליטיקאי ואיש ציבור ערבי שדוגל בהשתלבות אזרחית מלאה, שמאמין שמדינת ישראל היא מדינת כל הישראלים, מתמודד על הבכורה בעיר יהודית כשווה בין שווים. ליאור כל הפניות אליי מתושבים, פעילים, מתפקדים ומנהיגים כולל מזכ״ל המפלגה חבר הכנסת החבר מוסי רז אני אמשיך בתפקידי כיו״ר סיעת מרץ כפר סבא ואפעל להגדלת כוחה, ולישם את המהפך ההיסטורי הדמוקראטי בעיר".