הדר לביא. "התקציב נוצל במלואו"

עיריית כפר סבא מתכננת לקצץ 70 אלף שקלים מתקציב מועצת הנשים העירונית. כך עולה מהצעת תקציב העירייה לשנת 2018 שטרם אושרה.

את מועצת הנשים הקימה חברת המועצה שלי עמרמי-בוזגלו, ותחת שרביטה גדל תקציבה מכמה עשרות אלפי שקלים בראשית דרכה לתקציב של כ-200 אלף שקלים בשנה. מאז היה התקציב קבוע ונוצל במלואו בכל שנה לפעילויות שהלכו והתרחבו. היום מועצת הנשים אחראית לפרויקט גדול של בנות מצווה; מארגנת טריאתלון נשים; מנהלת את פרויקט נמ"ש — נערות מובילות שינוי; את הבית לנשים בחופשת לידה ואת פרויקט "סירי לידה", שמספק להן ארוחות כדי להקל עליהן בתקופה שלאחר הלידה; מפעילה את פרויקט בלוגריות עירוניות, בלוגריות שכותבות על נושאים שקשורים לנשים ולעיר, ופרויקטים רבים אחרים.

לדברי גורם בעירייה, הוחלט לקצץ בתקציב מכיוון שלא מונתה יו"ר חדשה למועצת הנשים מאז עזיבתה של הדר לביא בחודש ספטמבר 2017. " אין מי שיילחם על זה", אומר הגורם. "בתי הכנסת בעיר, למשל, קיבלו תוספת תקציבית גדולה להרחבות ולשיפוצים, מכיוון שחברי מועצה נלחמו למען הבוחרים שלהם. שום חברת מועצה לא קיבלה על עצמה את התפקיד הזה, ושום מועמדת שהציעה את עצמה לא נכנסה לתפקיד היו"ר במקום לביא".

מה בנוגע לליאן סלומון, יועצת ראש העירייה לקידום מעמד האישה?

"היא לא תחליף את לביא. יש לה המון תחומי אחריות חוץ מהתפקיד הזה. נכון להיום זה פשוט לא בראש מעייניה של אף אחת, ואין מי שתגן על זה ועל תקציב המועצה, אז קיצצו".

לביא, בהיריון מתקדם עם בנה השני, הביעה צער על הידיעה. "הצטערתי לגלות שמיד אחרי עזיבתי את התפקיד יד נעלמה בחרה לקצץ יותר משליש מתקציב מועצת נשים בעיר", אמרה השבוע. "התקציב הצנוע נוצל במלואו בתקופתי. השתמשנו בו כדי להגדיל את השירותים לתושבי כפר סבא בצורה יעילה, והציבור העריך את זה. חברי מועצה שביקשו לברר את סיבת הקיצוץ קיבלו הסברים שונים וסותרים, חלקם לא עולים בקנה אחד עם המציאות. חבל לי על הפגיעה בשירותים שמעניקה מועצת הנשים, אבל יותר מכך על העובדה שבהיעדר נציגי ציבור אקטיביים ניכרת פגיעה ישירה בציבור".

מעיריית כפר סבא נמסר: "נערכו התאמות על פי הצרכים העירוניים בתקציב".