עילאי הרסגור הנדין (צילום: פרטי)

עוד מתמודד לראשות עיריית כפר סבא: אחרי חוסר הוודאות בחודשים האחרונים, נסללה הדרך לריצתו של חבר מועצת העיר ויו"ר סיעת מר"צ בעייריה, עילאי הרסגור הנדין לראשות עירית כפר סבא.

בשעות הקרובות אמורים להוציא הרסגור, ויו"ר הסניף המקומי, ד"ר פלאח סמארה, הודעה משותפת על הריצה לראשות העיר ועל הסכמות בניהם.

כזכור, סמארה נבחר לפני כחצי שנה לראשות הסניף ברוב יחסי, ההפתעה הגדולה שבבחירתו מיהרה התפוגגה לאחר שהתגלעו חילוקי דעות בינו לבין יו"ר סיעת מר"צ, עילאי הרסגור הנדין, שלא תמיד ראו עין בעין מהלכים פוליטיים שונים. מחלוקת על מיקום ברשימה בבחירות הקרובות הוביל את סמארה  להודיע כי הוא מתמודד גם על ראשות הסיעה, דבר שהתקבל בפלא גדול, לאחר שכבר ישנו יו"ר סיעה מכהן, עילאי הרסגור.

 התמודדות זו נקבעה לעוד שבוע. אלא שאז הודיע סמארה, שוב בצעד מפתיע, כי הוא פורש מההתמודדות וגם מראשות הסניף: "אני רוצה להתמקד בעסקיי", אמר וכן, "לא מתאימה לי פוליטיקה".

צילום: פרטי

לאחר כשלושה שבועות  חזר בו סמארה מפרישתו, לדבריו לאחר לחצים רבים במפלגת מר"צ הארצית וזו המקומית, והודיע כי לא רק שהוא מתמודד לראשות הסיעה בבחירות הקרובות אלא גם שוקל להתמודד לראשות העירייה.

כאמור, חילוקי דעות אלו נפתרו בסוף השבוע האחרון עת הודיעו סמארה והרסגור על הסכמה משותפת בדבר הריצה לבחירות.

על פי ההסכמות: הרסגור יתמודד לראשות עירית כפר סבא במסגרת מר"צ, כאשר במקום השני, אחריו, תמשיך חברת המועצה פליאה קטנר. במקום השלישי ברשימה הוצב איר מנדלוביץ ובמקום הרביעי הוצבה לירית שפיר שמש.

סיעת מר"צ במועצת העיר היוותה את הפתעת הבחירות האחרונות כאשר קיבלה ארבעה מנדטים למועצת העיר. במסגרת זו נבחר עילאי הרסגור לכהן כסגן ראש העיר לשעבר, יהודה בן חמו. לאחר כשנתיים פרש הרסגור, ובמקביל פרשו גם שני חברים מסיעתו: רויטל לן כהן ויהודה יוגד, בשל חילוקי דעות אישיים בין הרסגור וקטנר לביניהם.