דני הרוש (צילום: פרטי)

"יש מחיר להשמצות ולדיבה", כך נטען הבוקר מדוברות המועמד לראשות העיר רפי סער, בעקבות ויכוח סוער שיצא מכלל שליטה ביום רביעי שעבר בקבוצת הוואטסאפ "בחירות כפר סבא", בה חברים מאות מתושבי העיר.

בין חבר מספר 2 ברשימתו של סער דני הרוש, לבין המועמד לראשות העיר יובל לוי, אשר בעקבותיו הוגשה הבוקר התראה לפני נקיטת הליכים בנושא הוצאת לשון הרע כלפי המועמד לוי, מטעם עורך דינו של דני הרוש.

לטענתו של הרוש: "מדובר במסע שעבר ממזמן את תחום הביקורת הלגיטימית ועבר לפסים מבזים. הפרסומים בקבוצה מנוסחים בהתלהמות יתרה וכוללים טענות קשות ביותר להן אין כל בסיס, ודברי שקר והאשמות חמורות וחסרות אחריות. לאחר שבמשך תקופה ארוכה נמשך מצב זה, הגיעו השבוע מים עד נפש".

לדבריו של עורך דינו של הרוש, ערך לוי קטע מתמליל ופרסם את אותו בקבוצה, אשר לטענת הרוש כולל דברי לשון הרע, בין היתר כיוון שלוי השמיט בעריכה את תגובתו של הרוש בנושא.

בנוסף, בין הטענות שהועלו במכתב אותן לדברי הרוש כתב לוי בקבוצה, היו כי הרוש "גנב אוכל ממשפחות מצוקה", "גנב תלושים", "גנב תלושים ממשפחות מצוקה", "הוציא אוכל ממקרר ריק", ועוד, זאת על אף שלדברי הרוש הובהר לו כי מדובר בדברי לשון הרע.

בנוסף לכך, דורש הרוש מלוי במכתב ששלח באמצעות עורך דינו, לפרסם באופן מידי התנצלות על הוצאת הדיבה. כמו כן נדרש מלוי לשלם סכום של כ-100,000 שקלים, כאשר סכום זה ייתרם למטרה ציבורית למען תושבי העיר.

עו"ד יובל לוי (צילום: פרטי)

ממטה סער הוסיפו כי ״ידוע שפוליטיקאים שאין להם קבלות של עשייה ונמצאים בעמדת נחיתות, תמיד מחפשים לתקוף ולהשמיץ את המועמד המוביל ומקורביו. במקרה הזה נחצו כל הקווים. זה עיקר הקמפיין שלהם. למעשה הם לא מציגים שום דבר למען כפר סבא, רק השמצות".

"לא ניתן לאף גורם לדרדר את העיר שלנו למקומות נמוכים של השמצות, שקרים ואמירות חסרות כל שחר. אנו תקווה כי יובל לוי, תומכיו וכלל המועמדים יראו במכתב זה נורה אדומה ויבחרו בניהול בקמפיין הגון, ישר ונקי למען תושבי כפר סבא ועתיד העיר״.

סער והרוש (צילום: באדיבות המטה של רפי סער)

ממטה המועמד לראשות העיר יובל לוי נמסר: "רפי סער מנהל קמפיין היסטרי של מי שמבין שהוא עומד להפסיד את הבחירות. לכן הוא פתח במתקפה נגד שני המועמדים המובילים ובראשם יובל לוי. לא נגרר לקמפיין ירוד של מועמד נודד מישוב לעיר, הנתון בחרדה. אנו עוסקים בתכנית לעתיד טוב יותר של תושבי כפר סבא וילדיה.