מירית שקד-ברק, המתמודדת לראשות העיר מטעם "התפוזים" (צילום: פרטי)

מירית שקד-ברק, המתמודדת לראשות העיר מטעם "התפוזים", כתבה פוסט בפייסבוק על האתגרים בהתמודדות לראשות העיר ועל ההשראה שהיא שואבת מהספר של שמעון פרס "אין מקום לחלומות קטנים" ומיד קיבלה חיזוק מהמועמדת לראשות העיר, הדר לביא: "מזדהה ומחזקת, שבת שלום". גם חברת המועצה מטעם סיעת תפוח, ד"ר ענת קלומל הגיבה על הפוסט של מירית :" שמעון פרס בהחלט השראה חיובית לנבחרי ציבור".

חמי פרס התרגש מהפוסט והתגובות וכתב: "מירית, בסוף הספר, באפילוג, התפוז חוזר כחלק מאותם דברים שאבי אהב בארץ. מה שחשוב הוא, שאני מקווה שהספר יתן לך השראה לחשוב בגדול ולוודא שאת מעזה לחלום ולהגשים, ותמיד לוודא שהחלומות גדולים מספיק".

הדברים נכתבו בעקבות פוסט שכתבה שקד-ברק בצהרי יום שישי האחרון:

"המועמדות לראשות העיר מאתגרת ומרגשת כאחד. כאישה, היום אני מבינה, שההתמודדות מאתגרת אף יותר, בעיקר בימים אלו, ימי החופש הגדול. עם כל התמיכה של הבן זוג האהוב שלי, המשפחה והפעילים הרבים ומדהימים של תנועת התפוזים בראשות מירית שקד-ברק, לעיתים יש בדידות במסע והדרך נראית ארוכה ומפותלת. ברגעים אלו, אני פונה אל הספרים. הם לא מייעצים, לא שופטים, הם רק שם עבורי, עם שלל מילים קסומות, הממלאות באנרגיה לקום ולתת בראש.

אחד מרגעים אלו, חוויתי לפני דקות אחדות. החלטתי לקרוא את הספר החדש שמונח על השידה שלי מזה זמן מה: "אין מקום לחלומות קטנים". אני פותחת את פרק 1 ."ייעוד" וקוראת: "כשהתקרבנו לבית, גיליתי שהיו אלה עצים שכמותם לא ראיתי מעודי - עצי תפוז...ענפי העצים מילאו את האוויר בניחוח שלא הכרנו".

עוד מוסיפה שקד-ברק דמעות של התרגשות הציפו את עיניי. כאילו קיבלתי סימן: "המשיכי בשביל התפוזים"

תודה לך שמעון פרס, שגם כעת, אתה עדיין מעניק מהשראתך, מאמונתך ומתקוותך לדור הבא. בדיוק כפי שכתבת בתחילת ספר זה, ספרך האחרון: "לדור מנהיגי העתיד, בישראל וברחבי העולם".

מירית שקד-ברק מסרה בתגובה:"הנשים כל פעם מוכיחות מחדש שהן יכולות לעבוד בהרמוניה, בשיתוף פעולה ובפירגון הדדי. הנהגה נשית בעיר בפרט ובארץ בכלל תתרום רבות בחדשנות, רגישות וחשיבה יצירתית. תגובת חמי פרס הפתיעה וריגשה אותי כאחד. עלינו לחלום בגדול כדי להגשים בגדול".