עוד מועמד לרשימת המועמדים לראשות עיריית כפר סבא. צביקה צרפתי, מ"מ של ראש העירייה הקודם, יהודה בן חמו, יכריז בתחילת השבוע על הצטרפותו למירוץ לראשות עירית כפר סבא. צרפתי עצמו לא הסכים להגיב לידיעה.

צביקה צרפתי. מועמדותו צפויה לטרוף את הקלפים | צילום: רמי זרנגר

ל"מיינט כפר סבא" נודע כי ההכרזה הצפויה בתחילת השבוע (ראשון או שני לכל המאוחר)  תתקיים במתחם אושילנד במזרח העיר. צרפתי, ממלא מקומו של יהודה בן חמו, מונה לפני מספר חודשים לראשות העירייה באופן זמני עד הבחירות על ידי חברי מועצת העיר.

בכל החודשים הללו, מסרו מקורביו, הוא התלבט רבות אם להתמודד. "זה לא סוד", מסרו המקורבים, "שהתנהלו בחודשים האחרונים מספר משאים ומתנים עם מועמדים שונים ועם צביקה צרפתי לגבי הליכה משותפת. בשבועות האחרונים צרפתי גמר אומר להתמודד, לאחר שהתפנה מכל עיסוקיו האישיים שגזלו ממנו משאבים מנטאליים ורגשיים, ואחד מהמועמדים יחבור אליו לריצה משותפת".

כידוע, לפני כשלושה חודשים נפטרה זוגתו לחיים של צרפתי, מינה נקוש ז"ל, בדמי ימיה לאחר מחלה קשה. צרפתי ליווה אותה לאורך כל התקופה. עם תום ימי האבל גמלה בלבו, ככל הנראה, ההחלטה הסופית להתמודד.

מקורביו של צרפתי סירבו לחשוף את זהות המועמד שיצטרף אליו, מה שגרר בימים האחרונים חרושת שמועות לגבי מועמדים פוטנציאליים להצטרפות. "מיינט כפר סבא" בירר עם כמה מהמועמדים ביממה האחרונה את האפשרות הזו, אך רובם ככולם הכחישו מכל וכל. 

כך או כך, התמודדותו של צרפתי, הנהנה כמובן מהמנגנון העירוני בהיותו ראש עירייה מכהן, טורפת מקצת את הקלפים. "אין ספק שהכניסה של צרפתי למירוץ", אמרו לנו בכירים בעירייה, "מכניסה את המערכת לחשיבה מחדש, כאשר ככל הנראה הנפגעים העיקריים מבחינה אלקטוראלית מכניסתו של צרפתי הם המועמדים יוסי סדבון ורפי סער, הטוענים כי יש להם תמיכה רבה בקרב עובדי העירייה ובארגוני המתנדבים השונים, שצרפתי ידוע כאחד המקורב אליהם באופן טבעי".

כאמור, צרפתי עצמו סירב להגיב לתוכן הידיעה.