כנות לא תחסר בדברים שיובאו להלן, ועל כן היא תענה בכנות. מתחילת המירוץ יאיר אברהם לא היה המועמד הבולט לראשות העירייה. רחוק מזה. מועמד קול החינוך, כשמה כן הוא, לא הגיע מרקע שאיפשר לו להתמודד עם ה-"תותחים הכבדים" של הבחירות הקרובות.

אברהם נואם אתמול | צילום: חן זמיר

ובכל זאת, אמש (ה') באירוע מיוחד שאירגן על מנת להודיע על המשך דרכו ובו גם התארח הפרופסור וחבר הכנסת, יוסי יונה, אברהם לא חסך במילים.

באירוניה מסוימת היה דווקא נאומו זה של אברהם מלא בעוז ובכוח, בדיוק הדברים שהיית מצפה לשמוע מראש עירייה עתידי. להלן נאומו של אברהם:

"בתחילת פברואר 2018 הכרזתי כמתמודד על ראשות העירייה בבחירות הקרובות. רבים שאלו אותי למה אני צריך את זה, 'מתח ומאבקים לא מתאימים לך' אמרו לי, ועניתי - יש לי חלום.

"ככל שהצטרפו מועמדים נוספים התחזקה בי התחושה שאני היחיד שמציע חזון לעומת אחרים שמבטיחים ניסים ונפלאות תוך שהם שופכים מיליוני שקלים על הקמפיין שלהם. אני חייב לומר לכם לכם כי בימים אלה נשתלים זרעי הפורענות של החקירה הבאה, ואני לא אהיה שם.

"כעת לאור ריבוי המועמדים והמבוכה הקיימת בקרב תושבים רבים בעיר, אני מתכוון להתמקד בבחירות למועצת העיר על מנת להשיג שתי מטרות. האחת, לקבל כוח משמעותי של 4-3 מנדטים, זאת כדי לקבל את תיק החינוך לידנו. אני מאמין בכל מאודי באמירה של ראש העיר המיתולוגי גלר, להקים מערכת חינוך איתנה וחזקה, וכל יתר הדברים יסתדרו מעצמם".

יאיר אברהם. נאום נוקב | צילום: פרטי

"למדנו בקדנציה האחרונה איך הכוח משחית, לכן צריך לפצל את ההצבעה. פתק אחד למועצת העיר, ופתק שני לחינוך, והוא הצבעה בטוחה וברורה.

"יש מועמדים שחושבים שהם הולכים להיות מנכ''לים של העירייה, אני לעומת זאת אדם של משימות וערכים שעליהם אני מתעקש. אלו לא סיסמאות, אלא ערכים שאני מנחיל גם לתלמידים שלי. מערכת החינוך בצורה שהיא מתקיימת היום, היא לא מערכת קשובה ולא מאפשרת לתלמידים להגשים את עצמם.

"היום הודעתי שאני מסיר את מועמדותי לראשות העיר כדי להתמקד במשימה הזאת, ולהיות במועצת העיר הבאה עם הרבה תומכים חדורי שליחות שיבנו את מערכת החינוך מחדש".