היו לא מעט סקפטיים, ביניהם כותב שורות אלו, לגבי היכולת של מירית שקד ברק מסיעת התפוזים, להשלים את היעד הלא פשוט שהציבה בפרויקט מימון ההמונים שלה (ההדסטארט, א..י) – 150,000 שקל.

יממה לסיום כשחסרים לה כ-50,000 שקלים, התחושה הייתה ששקד ברק תצטרך לחשב מסלול מחדש לגבי הדרך בה היא אוספת תרומות במירוץ לראשות העיר. אלא שאז בפוטו פיניש משוגע הצליחה המועמדת לאסוף את הסכום הדרוש ואף להוסיף לו טיפ בדמות 1,800 שקל.

עמדה ביעד. שקד ברק | צילום: אבישג שאר ישוב, באדיבות שקד ברק

"האמת שמנהל ההדסטרט שלי (חברת לק"י) אמר שנצליח", אומרת היום ברק. "כשהוא העמיד את היעד, הוא בדק כמה אנשים מתעניינים ואמר שאנחנו נגיע לזה".

כן, אבל יממה לסיום היה חסר לך באיזור ה-50,000 שקלים.

"בגלל זה אני אומרת לך, זה נס. אבל הוא אמר לי שישראלים הם דחיינים, עושים הכל ברגע האחרון. ואז בא הבום. כולם לא האמינו, אבל לי כבר היה קשה ביום חמישי בבוקר. בכל זאת, קיבלתי מלא אס אם אסים מתושבים שאמרו שהם יוסיפו כסף אם תהיה בעיה. כתבו לי 'אם צריך להשלים, נשלים'".

יש משהו מאוד יפה במימון המונים בהקשר של בחירות. בסופו של דבר זה מגיע מתוך תושבים.

"כן וזה מאוד ריגש אותי. כי הם לא רצו לתת לזה ליפול. שעתיים לפני היו חסרים לנו 10,000 שקלים, אבל המשכתי לקבל מהרבה אנשים הודעות שהם ישלימו במידת הצורך, ולא היה צריך. זה עבר".

אוקיי, ומה עכשיו?

"עכשיו אנחנו צריכים להשיג חתימות. אנחנו נמצאים במרתון וצריכים להשיג 750 חתימות לראשות העירייה ו-250 למועצה. יש כל כך הרבה מתמודדים, סדבון, רפי סער, צביקה צרפתי, הדר לביא ובנוסף לזה רשימות נפרדות, ואי אפשר לחתום עבר שני מתמודדים שונים. ואת כל זה צריך להגיש עד ה-26 בספטמבר. ככה שעבור כל המתמודדים זה עכשיו מירוץ מסביב לשעון. האמת, לא הספקתי להתרגש מהתרומות ו-'טאק' אנחנו במרתון להביא חתימות".