לפני כשבוע שאלנו את הכפר הסבאים מספר שאלות לגבי הבחירות הקרובות. והתוצאות מעניינות, מאוד מעניינות.

אם יש משהו שממש בולט ממשאל מיינט שפרסמנו לפני כשבוע זוהי העובדה הזו – הכפר סבאים אוהבים את כפר סבא. פשוט כך. כ-60 אחוז מהמצביעים אמרו שהם ימליצו בכל עת לעבור לעיר. רק לשם השוואה, בהוד השרון הסמוכה רק שליש! היו ממליצים לחבריהם על מעבר כזה.

משאל הבחירות הגדול | צילום: איתמר רותם

כמו כן מהמשאל עולה כי רמת החינוך עם 43 אחוזים הולכת להיות במוקד הבחירות הקרובות. 25.6 אחוזים התייחסו לנושאי הדתיים-חילוניים כמוקד הבחירות וכ-20 אחוזים רואים במצב התברואה והניקיון כשלישי במעלה בבחירות הקרובות. אופציה שלא הופיעה היא שקיפות פוליטית, שסביר להניח הייתה גורפת לא מעט קולות לנוכח האירועים בקדנציה האחרונה.

מבחינת מועמדים, הרי ש-69.4 הכפר סבאים אמרו שיצביעו לראש העירייה לפי יכולות הביצוע שלו, הרבה לפני 18.8 אחוזים שהצביעו לנגישות לתושבים, ובמובן הזה למועמד/ת בעל יכולת ביצוע יש יתרון גדול בבחירות הקרובות.

בניגוד להתלהבות הכללית מהעיר, 58.6 אחוזים מגדירים את דימויה של כפר סבא כסביר, כשיש פה ושם מה לשפר בה. רמת החינוך שהוגדרה כנושא החשוב ביותר בבחירות על ידי המצביעים, נתפסת כסבירה על ידי 57.2 אחוזים, רמז לכך שהכפר סבאים היו די מרוצים לגבי לא מעט דברים בעיר בשנים האחרונות. 

אם יש משהו שקופץ אל העין היא העובדה כי מצב התחבורה הכפר סבאי הולך להוות מוקד עניין רציני עבור כל מועמד שייבחר כראש עיר. כ-88 אחוזים הגדירו את מצב התחבורה בעיר כלא טוב עד נוראי. 37.2 אחוז הגדירו אותו כקטסטרופה, כשרק 12 אחוזים מרוצים.

אחת התשובות המפתיעות יותר עלתה מהשאלה לגבי איכות הסביבה בעיר. כש-67 אחוזים תופסים את מצב איכות הסביבה כסביר, ואילו כ-25 טוענים שיש מקום לשיפור מיידי. תשובה זו מפתיעה לאור כמות התלונות הרב לגבי זיהום אוויר בחלקי העיר.

נושא אחר שלבטח יעניין את הבוחרים הצעירים הוא מגוון אפשרויות הבילוי בעיר. כך 55.4 אחוזים מהמצביעים מגדירים את מגוון אפשרויות הבילוי כמוגבלות. כ-25 אחוזים מגדירים אותן כלא קיימות.

בקיצור, אדוני/גברתי ראש/ת העירייה הבא/ה - לא חסרה לך עבודה.