רגע לפני סגירת הרשימות בערב יום כיפור, חברו המועמדים הדתיים למועצת העיר כפר סבא, עו"ד מנשה אליאס (אור) ושמעון פרץ (ש"ס) לרשימה דתית אחת. פרטי ההסכם קובעים: שני המועמדים יובילו יחד את הרשימה במקום הראשון (ברוטציה), כאשר החלוקה ביניהם הולכת כך: פרץ יהיה אחראי על תחום הרווחה ואילו עו"ד מנשה אליאס ירכז את כל הפעילות התורנית בעיר. זהו הסכם על תנאי - שייבחרו לפחות עם מנדט אחד למועצה, דבר שנראה סביר בנסיבות אלו.

שמעון פרץ ומנשה אליאס (משמאל) | צילומים: פרטי

כזכור, לפני כחודשיים הכריז עו"ד מנשה אליאס, מי שכיהן בעבר כחבר מועצת העיר מטעם סיעת תנופה בראשות עו"ד איתן צנעני, על ריצתו למועצת העיר תחת רשימת תנועת "אור" העצמאית. ריצתו זו למועצת העיר הגיעה לאחר שלפני כחצי שנה קרא אליאס לאיחוד כל הרשימות הדתיות בעיר לרשימה אחת, משלא נענה החליט על ריצה עצמאית.

יו"ר תנועת ש"ס, שמעון פרץ: "עשיתי ככל האפשר ומתוך החשש שמא שתי הרשימות, רשימת ש"ס ורשימת אור, לא ייכנסו למועצת העיר, להתאחד עם אליאס. המשא ומתן שנמשך מספר שבועות קרם עור וגידים בערב יום הכיפורים, וכעת אנחנו ברשימה משותפת מאוחדת אחת שתהיה מובלת במשותף על ידי שנינו ותיקרא "אור בש"ס".

עו"ד אליאס: "אני שמח לבשר כי הצלחנו אני ושמעון פרץ להגיע להחלטה על איחוד סיעת אור לכפר סבא שבראשותי, ותנועת ש"ס בראשות שמעון פרץ. החלטתי להסכים לאיחוד זה ראשית על מנת לקיים את קריאתי מלפני כחצי שנה לאיחוד כללי של כל הדתיים הכפר סבא תחת חזית אחת. גם כעת עוד לא מאוחר ואני שב וקורא לעורך דין איתן צנעני (יו"ר סיעת תנופה א.א) לשבת ולסכם על איחוד כל הסיעות הדתיות. עדיין לא מאוחר.

"כל שעשיתי עשיתי על דעת רבנים שעל פיהם אני שמח לפעול כל ימי חיי. אני מבקש להבהיר בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים כי התנועה המאוחדת תתנהל בשיתוף פעולה מלא, אך הוסכם כי אני בעזרת ה' אוביל, אנווט ואמשיך ליישם את כל המשימות הרבות העומדות בפנינו, ואני אתווה את דרכי הפעולה והמטרות החשובות אותן נבצע.

"התנועה המאוחדת תתמקד בכל התחומים הנוגעים לחיי התושבים ולרווחתם ,ולא תעסוק רק בעניייני דת. התנועה נועדה לשרת את כלל התושבים ועל שורותינו נמנים קהלים מכל הגוונים והסוגים ללא הגבלה".