בדיווח ששודר אמש בחדשות ערוץ עשר על ידי הכתב עמרי מניב, נטען כי מספר תורמים למועמד לראשות העירייה יוסי סדבון, הורשעו בפלילים וחלקם אף נשלח למאסר. הכתבה עוררה גלים בשיח הבחירות הכפר סבאי, במיוחד עקב עברו המרשים של ניצב בדימוס סדבון במשטרת ישראל, כראש אגף החקירות הארצי, ועצם היותו של סדבון אחד המועמדים המובילים במירוץ לראשות העירייה.

בכתבה בה הוצג סדבון כמי שרץ תחת המוטו של מלחמה בשחיתות וניהול תקין, על אף העובדה שמספר מתורמיו הורשעו בפלילים או נחשדו בעבירות פליליות.

יוסי סדבון והסקר שהופץ. כל התרומות נעשו במגבלות החוק | צילום: דניאלה קונטיני

כך למשל פורסמו שמותיהם של התורמים אלון ארבוב, יהלומן שהורשע בהונאה של מיליוני דולרים וראש עיריית חדרה לשעבר, ניצב בדימוס ישראל סדן שהורשע במתן שוחד. כמו כן נטען כי היועץ למטה סדבון הוא יואב חביב, איש פרסום כפר סבאי מוכר שהורשע בעבירת מין.     

מי שעוד מופיע בכתבה הוא המועמד מטעם מרצ, עילאי הרסגור-הנדין, שקרא לסדבון להחזיר את התרומות "הבעייתיות" ולשמור על ניקיון הבחירות בעיר. "אני מקווה שסדבון רק נרדם ולא עירב עבריינים במערכת הבחירות בעיר", הוסיף הרסגור-הנדין. 

כמו כן, תוך זמן קצר משידור הכתבה הופצו סקרים חדשים לתושבים ב-אס.אם.אסים 'שהעלימו' את שמו של  יוסי סדבון. יש לציין שסקרים דומים הופיעו בעבר, כשבפעם אחת הודר מהם שמו של עילאי הרסגור-הנדין ובפעם אחרת הודרו מהם שמותיהן של שתי המתמודדות לראשות העירייה, הדר לביא ומירית שקד ברק. הסקר הופץ על אף שלא נרמז ולו רמז דק מצד סדבון כי הוא מוותר על ריצתו לראשות העירייה עקב הפרסום.

עד כה צבר ועדכן יוסי סדבון את מספר התרומות הגדול ביותר במערכת הבחירות המקומית עם כ-215 אלף שקלים. בסך הכל 107 תורמים שונים תרמו לסדבון. ראוי לציין שסדבון עדכן באדיקות את מערכת התרומות של מבקר המדינה. 

המועמד לראשות העירייה, יוסי סדבון, הגיב על הדברים:

"כל התרומות שקיבלתי נעשו על פי מגבלות החוק ודווחו כנדרש ובאופן מיידי למבקר המדינה. אין איסור על אף אחד לתרום למועמדים בבחירות, כל עוד שהתרומה נעשית כחוק ובגלוי. אני בין המועמדים היחידים שמקפיד לפרסם את שמות התורמים.

"אין שום חדשות בפרסום אמש, כי חדשות זה כשמגלים דבר שמישהו ניסה להסתיר, וכל מה שפירסמו - אני בעצמי דיווחתי, ומזמן, למבקר המדינה, על פי החוק. עשיתי זאת כי אין לי מה להסתיר. שום שקר לא יודע להפוך לאמת. כפר סבא בראשותי תתנהל בגלוי ובשקיפות וכשאני אומר ישר ולעניין, אני מתכוון לכך".