מבט אחד במפת הרעיונות של המועמדת לראשות העירייה, הדר לביא, ואתם מבינים את המסר. אלפי קריאות של תושבים על נושאים מגוונים, בין אם מדובר בבקשות יומיומיות של תושבים, מצוקות לא מטופלות או ברעיונות חדשניים, הכל מתנקז לכדי מפה אחת גלויה לכולם שמאפשרת לך לשוטט ביניהם.

הדר לביא. רוצה לקחת את המוקד העירוני למאה ה-21 | צילום: פרטי

הדרך היא מאוד פשוטה. קצת כמו נעץ וירטואלי, אתם פשוט לוחצים על המפה ומוסיפים את הנושא שמפריע לך בעיר. בלי להמתין מספר דקות לנציג שירות, בשיטה של שגר ושכח ובידיעה שכל התושבים באיזור יודעים אם העלת משהו שנוגע אליהם. פשוט, קל ומעניין.

הרעיון הדמוקרטי לתפארת של לביא, מאפשר לייצר מפה אמיתית של האינטרסים של התושבים ומכניסה אותם לעניינים המוניציפאליים. השאיפה של לביא היא כמובן להטמיע לגמרי את המערכת בתוך פעילות עירייה.

מה היא מפת הרעיונות?

"מפת רעיונות זוהי הדרך לשאול את הציבור בכפר סבא מה הוא צריך בצורה ישירה וגם כלי עבודה. מפת הרעיונות צריכה להיות מחוברת למוקד העירוני 106, והמידע שם צריך לעבור באופן קבוע למקבלי ההחלטות כשאני מקווה להיות ראשת העירייה שתעסוק בזה, וגם אם זו לא תהיה אני, אעביר את המידע הזה. בעצם, זה מידע שיועבר על ידי תושבי העיר שאף פעם לא שאלו אותם מה הם רוצים ומה הם צריכים".

מתוך מפת הרעיונות של הדר לביא | צילום מסך

וכל אחד יכול להכנס ולהכניס מידע?

"כן, אנחנו לא אוספים את המידע על מי שנכנס. כל אחד שייכנס כמה פעמים שהוא רוצה. אלו מועקות אמיתיות של אנשים. שוב, צריך לעבוד בזה. עיריית מעמידות מוקדים טלפוניים כדי לשמוע מה שהם צריכים. זה מסמל משהו מאוד חשוב באיך שאני תופסת שההנהגה העירונית צריכה לפעול, הכלי הטכנולוגי הוא ממש לא מורכב, אבל הראייה של התושב זה מה שחסר לנו וזוהי מבחינתי הנהגה במאה ה-21, היא גם שואלת והיא גם משתמשת בכלים טכנולוגיים כדי להגיע לתושב".

מאיפה הגיע הרעיון הזה?

"המומחיות שלי היא בשיתוף ציבור, עסקתי בזה וחקרתי בזה בצמוד לרון חולדאי (ראש עיריית תל אביב, א.י.) וראיתי איך זה נעשה בתל אביב. זה עלה מהשטח. וזה נראה לי כמו דרך יפה לשאול את התושבים מה הם צריכים ולהראות להם מה אני יכולה לעשות".