סקר של מכון המחקר "מאגר מוחות" המתבצע טלפונית בימים האחרונים, מציג לתושבים בכפר סבא אפשרות לבחירת מועמדים לראשות העירייה, במקרה שמי מהמועמדים יכריז על פרישה מהמרוץ.
מימין: הדר לביא, צביקה צרפתי  ומירית שקד ברק
כך, למשל, במהלך הסקר הטלפוני שנערך לאחד מתושבי העיר, הוא נשאל לדבריו למי יצביע לראשות העירייה, אם המועמדות הדר לביא ומירית שקד‑ברק, וכן ראש העירייה צביקה צרפתי יפרשו מהמרוץ.
"זו כבר פעם שנייה שאני מקבל שיחת טלפון עם אותו הסקר", מספר התושב. "למראיינת שדיברה אתי קראו אסתר, והיא ביקשה שאענה על כמה שאלות. היא שאלה אותי במי אני תומך, והתחילה להעלות כל מיני אפשרויות לגבי פרישה של חלק מהמועמדים. למשל, אם המועמדת שקד‑ברק תחבור לרפי סער, האם אתמוך בו, או אם לביא תפרוש ותודיע על תמיכה ביוסי סדבון, האם אתמוך בסדבון, וכן למי אצביע אם צביקה צרפתי יפרוש.
צביקה צרפתי צילום: רמי זרנגר
"אני חושב שזה לא ראוי. לסקר הזה יש שתי מטרות, האחת היא לקבל איזושהי תמונת מצב, ומצד שני ליצור תודעה מסוימת אצל המרואיין, שככל הנראה המועמדים האלה פורשים. זה משהו שיכול להטעות את התושבים ולדעתי המחוקק צריך לתת את הדעת בנושא הזה". 
"אלה סקרים שבכוונה מנסים להסיח את דעת הציבור", מסרה מירית שקד‑ברק. "מנסים להוריד את הנשים, כי מבינים שנשים הן הכוח העולה. אין לי שום כוונה לפרוש, להיפך, אמשיך עד הניצחון. אינני מגיבה לקשקושים. אתמודד ואנצח". 
מירית שקד ברק. צילום: יח"צ
לדברי הדר לביא, "אין לי כל כוונה לפרוש. יש לי כוונה לנצח. חבל שמועמדים מפיצים פייק ניוז, שכל מטרתן לחזק את המעמד שלהם במסע הבחירות. לשמחתי, מי שיבחר את ההנהגה החדשה של כפר סבא הם תושבי העיר, שמבינים שעוד מאותו הדבר ישאיר את כפר סבא מאחור".
ממטה הבחירות של צביקה צרפתי, נמסר: "כל סקר של כל מועמד בודק אפשרויות של מקבצי מועמדים. גם בסקרים שלנו הפרשנו מועמדים למיניהם. זאת דרך לבדוק עד כמה הקולות מחוברים למועמד, ומי יכול להתחבר בסיבוב ראשון ושני. בכל מקרה צביקה צרפתי עולה לסיבוב השני בכל הסקרים, ומנצח בו".
הדר לביא. צילום: יח"צ
ממכון "מאגר מוחות" נמסר: "מאגר מוחות אכן ערך באחרונה סקר בקרב תושבי כפר סבא. איננו מוסרים כל מידע בשל מחויבותנו לשמירת סודיות".