על רקע פרשות השחיתות השלטונית ברשויות המקומיות, עשרות ראשי ערים ומועמדים לראשות העיר חתמו בימים האחרונים על אמנת הגבלת הקדנציות לשתי קדנציות בלבד ביוזמתו של המתמודד לראשות עירית הוד השרון,עו"ד נוה גור. 

עו"ד נוה גור. צילום: יח"צ

בין החותמים: סא"ל עו"ד גלעד שריר מועמד לראשות העיר רמת גן, תת ניצב (דימוס) יצחק (איקי) צור מועמד לראשות העיר חדרה, אפרת דוד ששון מועמדת לראשות טירת כרמל, עדי שטרנברג מתמודד לראשות עיריית רמלה, רותם ידלין מתמודדת לראשות מועצת גזר, סהר רווח מועמד לראשות גדרה, רונית לב מועמדת לראשות גבעת שמואל, כרמל שאמה מועמד לראשות רמת גן, רמי בר לב מועמד לראשות רמת השרון, אפרים בולמש מועמד לראשות נתניה, צביקה צרפתי מועמד לראשות כפר סבא, מירית שקד ברק מועמדת לראשות כפר סבא,  עו"ד יובל לוי מועמד לראשות כפר סבא, עילאי הרסגור הנדין מועמד לראשות כפר סבא ויוסי סדבון מועמד לראשות כפר סבא. בהוד השרון חתמו על האמנה: ד"ר יואב רוזן וכן יגאל הררי.  

עו"ד נוה גור: "כתושב וכמנהיג חברתי, אני פועל במשך יותר מ- 10 שנים בעשייה הציבורית בהוד השרון בפרט, ובישראל בכלל, בעיקר בנושאים הקשורים בתחום המוניציפלי, הנוגעים לחינוך, לתרבות ולקהילה. ואז הבנתי שהשינוי תלוי בנו. שהשיח והדרישה לשינוי החוקתי צריכה לבוא מאיתנו המועמדים. ראש עירייה שלא הספיק ב-10 שנים לממש את המדיניות שלו, לא יממש אותה כנראה גם בקדנציות הבאות". 

עיקרי האמנה:

* אנו מאמינים, כי הגבלת תקופת הכהונה של ראשי עיר ומועצות - תוביל לקידום האינטרס הציבורי, לייצוג טוב יותר של האזרחים ולקידום מדיניות, העומדת בקנה אחד עם העדפות הבוחרים.

* אנו מאמינים, כי הגבלת תקופת הכהונה של ראשי עיר ומועצות - תוביל את הנבחרים לפעול ללא לאות, באדיקות ותוך חתירה להישגים גבוהים בפרק הזמן המוקצב להם.

* אנו מאמינים, כי הגבלת תקופת הכהונה של ראשי עיר ומועצות - תוביל לשקיפות, לשיפור השירות, לרעננות, ליצירתיות ולחדשנות מתמדת ברשויות השונות.

* אנו מאמינים, כי הגבלת תקופת הכהונה של ראשי עיר ומועצות - תמנע ותפחית שחיתויות בשלטון המקומי, ותשיב ותחזק את האמון של הציבור בנבחריו ובשלטון הדמוקרטי.

* אנו מאמינים, כי הגבלת תקופת הכהונה של ראשי עיר ומועצות - תביא לחיזוק מעמד הרשויות המקומיות ולחיזוק הקשר בין השלטון המרכזי לשלטון המקומי.

* אנו מאמינים, כי הגבלת תקופת הכהונה של ראשי עיר ומועצות - תוביל לכניסתם של אזרחים איכותיים לעשייה והמנהיגות הציבורית, ולבנייה מתמדת של "דור המשך" בשלטון המקומי.

* אנו מאמינים, כי הגבלת תקופת הכהונה של ראשי עיר ומועצות - מהווה אינטרס ציבורי, כלכלי, אישי ומשפחתי של מי שנבחר לשרת את הציבור.

״לראות את החותמים והחותמות, שהולכים ומצטרפים", סיכם גור, "מוכיח שאנחנו בדרך הנכונה למנהיגות אחרת, טובה ואחראית עוד יותר. מכאן אני קורא גם למועמדים נוספים בהוד השרון ובכלל - הצטרפו לאמנה שלנו. למען עתיד העיר והתושבים״.