השבוע החולף הביא עמו גשמים ראשונים, עם בוא החורף הכבישים נהיים חלקים ורטובים, בדרכים רבות מכסה הבוץ את פני הכביש וסכנת תאונות החלקה לרכבים עשויה להתגבר באופן משמעותי ולסכן את הנוסעים.

צילום: מתן צורי ynet

על פי נתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בעשור האחרון (2007-2016) נפגעו בכפר סבא בכבישים רטובים ובוציים 140 בני אדם ומעל 15 אלף בני אדם בכל הארץ, מתוכם 214 בני אדם נהרגו ולמעלה מ-1,000 בני אדם נפצעו באורח קשה.

רק בשנת 2017 שעליה ישנם נתונים רק עד חודש ספטמבר נפצעו ברחבי כפר סבא בכבישים רטובים או מכוסי בוץ, 11 בני אדם, עליה לעומת שנת 2016 אז נפגעו רק שישה.

אחת הבעיות של החורף הישראלי, היא המרווחים הגדולים בין הגשמים, הגורמים לכך שכל גשם שיורד הוא כמו "הגשם הראשון" המאופיין בסכנת החלקה רצינית יותר. הסיבה לכך היא, כי טיפות שמן ואבק יחד עם המים, יוצרים שכבה דקה של נוזל צמיגי על פני הכביש. אחת הבעיות של החורף הישראלי, היא המרווחים הגדולים בין הגשמים, הגורמים לכך שכל גשם שיורד הוא כמו "הגשם הראשון" המאופיין בסכנת החלקה רצינית יותר. הסיבה לכך היא, כי טיפות שמן ואבק יחד עם המים, יוצרים שכבה דקה של נוזל צמיגי על פני הכביש.