לוחמת בגדוד ברדלס, סמ"ר עדן טגניה (צילום: דבר צה"ל)

כחלק מההכנה לשירות הצבאי, לקחה חלק בעמותת ״אחריי!״ במשך שלוש וחצי שנים. עדן הוסיפה לספר על עצמה כי היא אדם סקרן ועל כן החליטה לקחת חלק כלוחמת בגדוד ברדלס, שבאותו הזמן היה לגדוד חדש במערך הגנת הגבולות.

״תמיד ידעתי שלא משנה מכמה מסגרות אני אפול, ידעתי שמקרבי אני לא אפול. רציתי להוכיח לעצמי שאני מסוגלת להתחיל משהו ולסיים אותו עד הסוף.״

עשתה טירונות במחווה אלון וקורס אמיר ולבסוף הגיעה לפלוגה המבצעית של גדוד ברדלס. ״חשוב לא לוותר לעצמך, אבל אם נופלים צריך לדעת שאתה לא לבד ומי שבאמת עזר לי זה הקצין שהיה לי דניאל והחברים בפלוגה. כשעוברים הכל ביחד, יש שפה וחיים משותפים שהופכים אותנו למשפחה עם אחווה ענקית. עם כל הקושי בלהיות בין המחזורים הראשונים בגדוד חדש. הגאווה שלי, היא להיות בין החלוצים שהקימו את הגדוד. כיף לדעת שאתה משאיר חלק ממך בתוך הגדוד״.

מבחינת תוכניות לעתיד עדן חושבת על עיצוב פנים או לסייע לנוער בסיכון. ״להתחיל את הכל מאפס ולהגשים למישהו חלום - אין הרגשה יותר טובה מזה״.

עדן ביקשה להעביר מסר למתגייסים: ״הצבא הוא מקום שבו כל המינים וכל הסוגים מגיעים למקום אחד וכולם מתחברים ביחד, לשרת את המטרה. אתה משלים מהם קצת והם ממך. אז צריך לבוא בראש פתוח ולא מקובע, לבדוק תפקידים ולקחת הכל בצורה חיובית. חשוב להפיק את המיטב ולשמור על פרופורציה כי בסופו של דבר, מה שנשאר זה החוויות שהופכות אותך למי שאתה כיום״.