אבישי שמר, צעיר בן 27 הגשים לפני חצי שנה חלום ופתח את ההמבורגריה שלו, 'טקסס' בלב שכונת המגורים בנאות גנים. הוא התחיל לצלות קציצות לפי מתכון סודי של האמא של האקסית, כבר לפני שלוש שנים בחצר ביתו, ואף עשה משלוחים של ההמבורגר הביתי שלו לכל האזור. ככל שחלף הזמן החל לשמוע יותר ויותר שיש לו מוצר טוב, הלקוחות תהו:'איך זה שאתם עדיין לא מפורסמים?'

"אני אוהב אוכל ועושה על האש לחברים בבית. אני תמיד זה שעל המנגל. הזמנו 15 מהחברים לטעימות ושאלון, אמרו מה לשנות ומה להוסיף ואיך להתקדם. עפו על המנה. התחלנו מהבית והיום מכירים אותנו מכל האזור" מספר שמר למיינט נתניה.

המבורגר טלה ואנטריקוט עם תוספת ביצת עין - המבורגריית טקסס (צילום: עדי ארצי)

נער שוליים? לא בטוח.

"הגשמתי חלום שפעם היה די רחוק מהמציאות. בחור צעיר שלא השקיע בלימודים אבל למד מהחיים. שנחשב נער שוליים אבל ילד טוב שמכבד, עוזר ואוהב".

מסתבר שלפעמים חלומות מתגשמים?
"בניתי במו ילדי, ובעזרתה של חברתי את המסעדה בשכונת נאות גנים. הכל עשוי מעץ, כדי להתאים לסגנון של טקסס והמערב הפרוע שאנחנו מייצגים כאן, זה כולל גם מוזיקת קאנטרי ובירות מיוחדות ממבשלות פרטיות באזור. הסוד שלנו זה הטריות, מהכנת הקציצה במקום ועד הירקות שנקנים כל יום. והכי חשוב לנו שיהיה יחס חם ללקוח, אנחנו לא מעצמה גדולה, ובינתיים אני אוהב את זה".

אבישי שמר הבעלים של טקסס (צילום: ענתי כהן)

מיינט נתניה יצא לבדוק את מסעדת 'טקסס':
המסעדה המדוברת נבנתה בשכונת המגורים של סבתו של אבישי, נאות גנים. "אני אוהב את המקום הזה, יש לי כאן הרבה זיכרונות ילדות מאושרים. אבי היה תמיד אומר לי 'בוא, הולכים לטקסס', כי בשכונה הזו היו פעם סוסים, וטבע פראי, וזו הסיבה גם לשמה של המסעדה".

מה בתפריט?
אבישי הזמין את כתבת המערכת עדי ארצי לארוחת טעימות, התפריט מציע המבורגר מסורתי לפי המתכון הסודי, וגם המבורגר טלה ואנטריקוט. ניתן לבחור ארבע תוספות: צ'יפס תפוחי אדמה, צ'יפס בטטה, טבעות בצל ועיגולי פירה.
אהבנו את שלושת ההמבורגרים, אבל ההעדפה האישית של המערכת היא המבורגר הטלה, הרך ועשיר הטעם. להמלצתה של המלצרית אכלנו אותו עם פטריות מטוגנות וביצת עין והתענגנו מכל ביס. הלחמנייה רכה וטעימה, וניכר שהירקות טריים.

המבורגר טקסס בקר 160 גר' עם תוספת של בצל ופטריות (צילום: ענתי כהן)

בחרנו בירות מקומיות, שמיוצרות בבוטיקים במושבי הסביבה, והם השלימו את הארוחה. המקום קטן וביתי. קירות העץ משרים חמימות, מוזיקת הקאנטרי וצוות העובדים שמגיע לקחת הזמנה עם כובע בוקרים קלאסי מכניסים מהר לאווירת טקסס, שהופתענו ושמחנו לגלות בשכונת נאות גנים בנתניה.

מחירים:

ארוחת טקסס - 160 גרם: המבורגר מבשר בקר משובח על גחלים, מוגש על מצע חסה, בצל סגול, עגבניה וחמוצים עם תוספת צ'יפס ושתייה. 49 שקלים.

ארוחת טקסס - 260 גרם: המבורגר מבשר בקר משובח על גחלים, מוגש על מצע חסה, בצל סגול, עגבניה וחמוצים עם תוספת צ'יפס ושתייה. 59 שקלים.

ארוחת טקסס - 320 גרם: המבורגר מבשר בקר משובח על גחלים, מוגש על מצע חסה, בצל סגול, עגבניה וחמוצים עם תוספת צ'יפס ושתייה. 67 שקלים.

 המבורגר טקסס 220 גר' אנטריקוט עם תוספת חזה אווז מעושן (צילום: ענתי כהן)

לסיכום: אתם חייבים להגיע ולהתאהב כמונו במסעדת ההמבורגרים השכונתית בנאות גנים.
כתובת: בוסל 76, נאות גנים (ותיקים) – נתניה.
טלפון: 09-7664242 /0528855337