תמי בן אור (צילום: פרטי)

שתי תושבות העיר כפר סבא, תמי בן אור וטובה גלר, קיבלו את אות יקירות הרשות מטעם משרד החינוך, אותו קיבלו בטקס מרגש וחגיגי שהתקיים בבנייני האומה בירושלים במעמד מנכ"ל משרד החינוך- שמואל אבואב ומנכ"לית מנהל, חברה ונוער- טליה נאמן. את תמי וטובה הגישו לקבלת הפרס מחלקת נוער, צעירים וקהילה.

סך הכול קיבלו 70 אזרחים את אות יקירי הרשות, כשסיפורם מסמל את הסיפור השלם של החברה הישראלית על הישגיה לקראת שבעים שנה להקמת המדינה. חשוב לציין כי את התהליך תיעדו בני נוער ממועצת הנוער העירונית אשר ראיינו את יקירות וערכו עבודת עומק על סיפור חייהן ואח"כ צולמו יחד לסרטון מרגש על סיפור חייהן.

תמי בן אור (83) תושבת וותיקה ומתנדבת בעיר כפר סבא. קיבלה את אות ההוקרה על תרומתה לקהילה. בן אור עבדה כאחות בבית החולים מאיר בעיר, ובמקביל לקחה חלק בפעילויות התנדבות ביניהן היא לוקחת חלק בפעילותה של עמותת "אלומה" למען שימור זיכרון השואה עבור הדורות הבאים. במסגרת זו, העמותה מחברת בין שורדי שואה ובני נוער בפעילויות משותפות להפנמת קורות העם בשואה, והעברתה לדורות הבאים.

טובה גלר (91), יקירת העיר כפר סבא ואשתו של זאב גלר ז"ל שכיהן כראש עיריית כפר סבא, פעלה לאורך השנים ותרמה לחינוך העירוני. כמו כן, היא פועלת רבות בהתנדבות למען הקהילה, ביניהם: הייתה יו"ר איל"ן, מנהלת בית פתוח לאנשים שזקוקים לאוזן קשבת ולב חם ועוד. כמו כן, טובה ייסדה קרן ע"ש בעלה ומעניקה את יחד עם עיריית כפר סבא את "פרס גלר" לתושבים שבהתנדבותם השפיעו רבות על הקהילה העירונית.

צביקה צרפתי, מ"מ וסגן ראש העיר, "אני מברך את טובה גלר ותמי בן אור על קבלת אות ההוקרה מטעם משרד החינוך. אני גאה על כי שתי הנשים אלו קיבלו הכרה ברמה הארצית על העשייה הקהילתית והערכית שלהן לאורך כל השנים. אני שמח כי נשים אלו הן חלק מהעיר כפר סבא ומאחל להן ולנו עוד שנים רבות של עשייה למען הכלל".