בית הספר לאה גולדברג בכפר סבא (צילום: אסף פרידמן)

-

"בימים אלה, כשקבוצת הורים קטנה בוחרת להשמיע רעש בשם בית ספר שלם, בניסיון לפגוע בשמך הטוב, אני בוחרת להשמיע את קולי ואת קולם של הורים נוספים", כתבה אחת האמהות בבית הספר לאה גולדברג בכפר סבא למנהלת בית הספר בריג'יט טמיר, שעמדה בשבועיים האחרונים בעין הסערה.

זאת לאחר שחלק מהורי התלמידים התלוננו נגד התנהלותה כלפי מורים, הורים ותלמידים וטענו להתגברות האלימות בבית הספר.

"אני רוצה לחזק ולעודד אותך", כתבה האם. "קשה להתעלם מנוכחותך, מטוב לבך ומהרצון שלך לתת לתלמידי בית הספר את תחושת השייכות ואת תחושת הביטחון להם הם זקוקים. אין זה אומר שלא קיימות תקלות ובעיות כאלה ואחרות בדרך, אך את תמיד שם בשביל התלמידים ובשבילנו ההורים".

"יש לי שני ילדים בבית הספר וחוויתי איתם קשיים, כולל בעיות התנהגות", מספרת אם אחרת ל"ידיעות השרון".

"כשנזקקתי להכוונה, ליועץ, לעזרה — בריג'יט היתה הכתובת לכל אורך הדרך ותמיד ליוותה אותי בנועם. תמיד נתנה לי הרגשה שאני רצויה ויכולה לבוא אליה כשאני זקוקה לכך, גם אם לא תיאמתי פגישה מראש. צריך אסרטיביות כדי לנהל בית ספר, והיא מנהלת ששומרת על חוקים וגבולות ברורים. היא מנהלת מעולה, מקצועית, מסורה. יכול להיות שקרו דברים, אבל מבחינתי החוויות שלי בבית הספר חיוביות מאוד. כל בוקר היא עומדת בפתח בית הספר ומקבלת את כל הילדים בחיוך, חיבוק, חיזוק ומילה טובה. לפני מספר ימים בתי הגיע לבית הספר ממש עצובה. בריג'יט זיהתה זאת מיד, דיברה איתה, עודדה אותה וממש הצליחה לרומם את רוחה. יש לבריג'יט יכולת לראות הכל, מכל זווית".

אם אחרת כתבה למנהלת: "מתוך ניסיון לא קטן עם מסגרות חינוכיות של ילדיי, הופתעתי לגלות את היחס החם והמסירות שבה נהגת בבני מהיום הראשון, לאור הרקע הרגשי שבו היה טעון באותה עת. זה בהחלט מחמם את הלב. הבן שלי קורא לבית הספר 'הבית השני שלי', וזה אומר הכול".

"אין בכפר סבא בית ספר שמשתווה לבית הספר שלנו", אומרת אם נוספת. "מנהלת בית הספר מנהלת אותו, לא מנוהלת. היא לא נותנת להורים להתערב בניהול, ועושה זאת בחוכמה. גם את הצוות הפדגוגי היא בוחרת בפינצטה, וכולם ראויים להערצה. היא מנהלת בכל רמ"ח איבריה, היא יודעת מה היא שווה, היא לא מפחדת מההורים, ויש הורים שזה קשה להם. מגיע לה שקט וחופש לבצע את עבודתה, שההורים יפסיקו להתערב ולעשות עליה 'עליהום' תקשורתי. פשוט שיתנו לה לנהל".