חייה של הלל הקטנה נצלו (צילום: באדיבות ההורים)

ביום חמישי האחרון (22.3) בשעות הערב ברחוב השופטים שבשכונת קפלן, נשמעו קריאות וזעקעות לעזרה. עוברי אורח דיווחו כי נצפתה אם צעירה, תושבת השכונה שבידיה פעוטה כבת תשעה חודשים, אשר פניה החלו להכחיל בעקבות גוף זר שבלעה.

התברר כי תליון קטן בגודל שקל, עליו חרוט שם הפעוטה "הלל", שהוצמד לסיכת ביטחון ונתלתה בגגון הפנימי של עגלת הפעוטה, נפל וכך התינוקת הכניסה את התליון לפה ונחנקה.

התליון שחנק את הלל (צילום: באדיבות ההורים)

 בתחילה הגיעו למקום שני תושבי השכונה בניסיון לסייע, אך ללא הצלחה, כעבור כמה שניות הגיע להמולה צח ברק (41), נשוי ואב לשלוש בנות, אשר הגיע לניחום אבלים באותו הרחוב. ברק הצליח לשלוף בעזרת אצבעותיו את אותו התליון החוצה. כעבור רגעים אחדים הפעוטה חזרה לנשימה סדירה ותפקוד רגיל, כאשר במקביל הוזעקו למקום צוות מד"א, והפעוטה נלקחה למיון לבדיקות נוספות. 

מאם הפעוטה, שירן בן שימול (28), נשואה ואם לפעוטה ותינוקת כבת שלוש, מספרת למיינט כפר סבא: "אני לא רוצה לאחל לאף אחד את מה שעבר עלי באותם רגעים, רק כשראיתי שהוציאו לה את התליון מהגרון חזר לי קצת האוויר. התליון היה תלוי בגגון הפנימי של העגלה והיא פשוט תלשה אותו, אני רוצה להזהיר את כל ההורים להרחיק חפצים כאלו מהישג ידם של פעוטות, כדי שהמקרה הזה חלילה לא יחזור על עצמו".

צח ברק, בעלה של המועמדת לראשות העיר מירית שקד ברק הציל את חייה של התינוקת הלל (צילום: פרטי)

מירית שקד-ברק המועמדת לראשות העיר ורעייתו של צח ברק ספרה למיינט כפר סבא: "באותו ערב קרה ממש נס. מזל שאותה אמא בדיוק עברה עם העגלה ליד בית האבלים, שם היינו אנשים רבים שיכולנו להעניק לה עזרה. אני מיד הזעקתי אמבולנס ובעודו בדרך ותוך כדי שאני משוחחת עם נציגת מד"א, צח כבר הצליח להוציא מקנה הנשימה של התינוקת את התליון. אני שמחה שהכל הסתיים בשלום והתינוקת המתוקה מרגישה טוב. אני גאה בבעלי צח, על  קור הרוח והתושייה שלו שהצילו חיים".