לפני כשבוע פורסמה ב-"מיינט הרצליה" כתבה על פוסט בקבוצת פייסבוק הרצליינית המתאר מקרה של נחש שפרץ מתוך השירותים בשכונת נוף ים. עם זאת, התמונה בפוסט הייתה לקוחה מתוך גוגל, והיו גולשים שטענו שכל הסיפור מפוברק. כך או כך, עצם פרסום התמונה עורר בהלה בקרב תושבים רבים בשרון, ועורר עבור תושבת כפר סבא אחת, טובית טושינסקי, זכרונות מסוייטים מהעבר ומבית אימה בשיכון עלייה.

מימין הנחש שפורסם בפוסט בהרצליה. משמאל הנחש שטובית צילמה | צילום: מתוך הפוסט, טובית טושינסקי

"אין מה לפקפק בסיפור. לפני עשר שנים בערך, אמא שלי מתקשרת אליי ואומרת לי 'אני שומעת רעש מהשירותים', בעוד החלון היה סגור. חשבנו אולי מדובר בגנב. כשהגענו לשם היא אומרת לי שבשירותים יש נחש ענק. אמרתי לה 'מה? את בטח מדמיינת.

"כשבאתי לא ראיתי כלום על הריצפה ואז היא אמרה לי 'לא על הריצפה, אלא על המדף'. ישב שם נחש ענק באורך מטר. מאחר שדובר במקרה באמצע הלילה, לא היו שירותי עירייה אז בשעות האלו. התקשרנו ללוכד שגבה אלף שקלים. ומאז נשארנו עם הזכרונות. הלוכד נתן לי את נשל הנחש ואמר לי, 'שימי בארנק, יהיו לך מזה ילדים'".

נו ויש ילדים?

"נולדו לי בת ושני בנים מאז".

אז הצליח לו?

"כן, לא שהייתה בעיה. אגב הלוכד ההוא סיפר שהנחשים רודפים אחרי עכברושים וחולדות ואין להם מאיפה לצאת אז הם יוצאים מהאסלות. מדובר, בסופו של דבר, בצינורות חלולים בלי הרבה מים. הבדיחה היא שאני ובעלי כל הזמן צחקנו על אמא שלי שהיא מגזימה. ובואנ'ה היה מדובר בנחש ענק".

הנחש של טובית לאחר שנתפס | צילום: טובית טושינסקי

יופי, אני שמח שזה לא קרה מאז.

"מאז אני סוגרת אסלות, ולפני שאני פותחת אני בודקת מה יש. יש לי טראומה מזה. אני גם קונה מושבי אסלה כבדים, כאלה שנחשים לא יכולים להרים אותן".

באמת באיזור הזה בהרצליה תועדו עכברושים וחולדות.

"אז כנראה שהוא צודק. לשכנה שלי בכפר סבא יצא עכברוש מהשירותים. מדובר בבית ליד שדה כך שהרבה עכברושים, חולדות ונחשים יוצאים משם. זה מאוד הגיוני, זו לא פעם ראשונה שהם יוצאים מהשירותים".