אם זמזום היתושים החל כבר להעיר אתכם משנתכם, אל תתפלאו. זוהי הסנונית המעידה על בואה של העקיצה.

עיריית כפר סבא מבקשת להקטין את היקף תופעת מטרד היתושים, ופונה אל התושבים: המנעו מהשארת מים עומדים במרחביכם. בין השאר, מציינים בעירייה תופעות כהשארת דליי מים עומדים, נזילות מצינורות, והשקיית יתר בין הגורמים המרכזיים לבואם של המעופפים הלא קרואים. בנוסף מצויין כי שימוש בתכשירים כנגד יתושים מקטין את התופעה.

מסוק זעיר נטול מוסר. יתוש הטיגריס האסייתי | צילום: שאטרסטוק

העירייה מצידה פועלת כנגד שני סוגי היתושים הפועלים באיזור, הטיגריס האסייתי והכולכית. במסגרת זו מאותרים ומיובשים מקוואות מים גדולים עומדים, מתבצעות פעולות מניעה להתרבות היתושים, מקוואות יתושים מרוססים בחומרי הדברה ידידותיים וכדומה.

יש לציין, בניגוד לכולכית הנפוצה באיזורונו ופועלת בעיקר בלילה מולה ניתן להדביר, הרי שהטיגריס האסייתי הוא מין פולש הפועל גם ביום ואינו ניתן לרסס כנגדו. עיקר מחייתו היא במקוואות מים קטנים ועל כן שיתוף פעולה עם התושבים הוא כה חשוב בהתמודדות עימו.

צביקה צרפתי, ראש העירייה אמר בנוגע לבעיית היתושים: "עיריית כפר סבא פועלת בנחישות על מנת למגר את התופעה, בפעולות יזומות ובמעקב אחריה. אנו פועלים לאיתור מקורות מים המהווים קרקע פורייה להתרבות היתושים ומטפלים בהם. במקביל אנו מבקשים מתושבי העיר לנקוט בצעדי מניעה בהתמודדות עם היתושים".