נופר מועלם רווח ז"ל, רוכב אופנוע שלא היה תושב העיר שנהרג באותה הנקודה, רוכב האופניים יוסף ישי פרץ שנפצע אנושות באותו קטע כביש ממש. כל התאונות האלו ועוד רבות אחרות שהתרחשו בתוך פחות מחודש עשו את שלהן, ובעיריית כפר סבא החליטו לפעול בנושא.

אחת התאונות הקטלניות בכביש 55 | צילום: דוברות איחוד ההצלה

ראש העירייה צרפתי שיגר מכתב בהול למנכ"ל חברת "נתיבי ישראל", ניסים פרץ, שעסק בריבוי תאונות הדרכים הקטלניות בכביש 55. בעירייה מציינים כי על אף שמדובר בקטע כביש שהוא למעשה הכניסה המזרחית-דרומית של העיר, הרי שהוא באחריותה הבלעדית של חברת 'נתיבי ישראל'.

צרפתי ציין במכתבו: "אני פונה אליך בכל לשון של בקשה לבחון מחדש את התכנון התחבורתי של כביש 55. כראש עיריית כפר סבא, אבקש כי תפעלו ככל יכולתכם ובהקדם האפשרי כדי לשפר את תשתיות התנועה והבטיחות בכביש זה וזאת בכדי למנוע את התאונות הבאות ולשמור על בטיחות כלל משתמשי הדרך".

בנוסף לכך, בכירים בעיריית כפר סבא, לרבות מהנדסת התנועה בעירייה, הילן דהרי, סיירו בקטע הכביש הבעייתי, במשותף עם נציגי הרשות העירונית לבטיחות בדרכים, משטרת ישראל ונציג נתיבי ישראל, על מנת לבחון פתרונות אפשריים. במהלך פגישה זו העלתה דהרי מספר פתרונות פוטנציאליים לבעיית כביש 55.