פעילות חב"ד (צילום: באדיבות חב"ד)

חב"ד כפר סבא, הידוע בפעילויותיה המיוחדות בכל השנה למען הציבור החילוני והדתי בכפר סבא, נערכת במיוחד לל"ג בעומר בכל המקומות והאזורים.

כידוע, אירועי ל"ג בעומר מתקיימים מזה עשרות בשנים, על ידי בית חב"ד כפר סבא, בהנהלת הרב אהרן קנייבסקי, כמו בכל רחבי הארץ ובמקומות רבים בעולם, לאור קריאתו של הרבי מליובאוויטש זי''ע ללכד ביום מסוגל זה את העם בסימן אחדות ואהבה "יחד כל ילדי ישראל".

מאות אלפי הילדים והוריהם המשתתפים באירועים אלה, בוחרים שנה אחר שנה לציין את ל"ג בעומר באופן הזה, מתוך יחס של כבוד וחיבה למסורת ומורשת ישראל.

אבל כאמור הדבר הוא לצנינים בעיניהם של מספר פעילים שפתחו בעצומה נגד האירועים המלהיבים והמאחדים הללו שאמורים להתקיים בקניון השכונה הירוקה, בקניון ערים וברחבי העיר.

"מנסיון העבר, האירועים אלה הם אירועים שכוללים הדתה ולא מתאימים לערים חילוניות", אומרת מיכל שלו רייכר, ממובילות הפורום החילוני.

"אנחנו קוראים להורים מכל רחבי הארץ להחרים את האירועים האלה". מאיר מנדלוביץ', תושב כפר סבא, מוסיף כי: "להגיד לאנשים שיובל המבולבל בא לקניון ואז לנצל את העובדה הזאת בשביל שהילדים יעלו לבמה לקרוא פסוקים, זה לא לעניין. זה הטעיית הציבור". מצד שני, חלק מהאמנים שנוטלים חלק באירועים מסבירים כי מעבר לתשלום עבור ההופעות, מדובר עבורם בהזדמנות לפנות לפלח רחב יותר של האוכלוסייה.

מנגד, קמים גם פעילים חילוניים בשכונה הירוקה ובמקומות נוספים שטוענים שמדובר באיוולת: "יש אנשים שהשנאה היא להם דרך", נמסר, "הם מוכנים שיהיו כאן אירועים בודהה, ישו ו-וודו העיקר לא של מסורת ישראל סבא. אנחנו מכירים היטב את הפעילות של חב"ד. מדובר בפעילות נטו של אהבה ואחווה. אף ילד לא נדרש לומר פסוקים, ואף אחד לא מנסה לעשות כפייה דתית – פשוט נטו נותנים הנאה עם כל השעשועים שיש לתלמידים. מה רע בזה? חבל שהשנאה מבעירה כל חלקה טובה".

"זה לא אירוע לחילונים, זה אירוע לכל ילדי ישראל", מתעקש הרב יוסף אהרונוב, ראש מפעל השליחות של חב"ד בישראל. "יש שם חרדים, יש שם דתיים, ויש שם גם כאלה שבאים מבתים שלא שומרים בהם תורה ומצוות. אלה אירועים שחב"ד מארגנת כבר עשרות שנים ברציפות בכל רחבי העולם, מממנת בעצמה, והיא גאה מאוד לעמוד בחזית האירוע. אנחנו לא מתביישים ולא מתחבאים מאחורי אף אחד".