צילום: ShutterStock

-

הרשות הארצית לבחינות והערכה, עורכת אחת ל-3 שנים בחינות מיצ"ב לכלל בתי הספר בארץ, כאשר בתי הספר מתחלקים ל-3 קבוצות המהוות מדגם מייצג של כלל בתי הספר בארץ. כיום מציגה את תוצאות הבחינות לציבור הרחב.

אפשר להירגע, אנחנו בצמרת

הורים יכולים לנשום לרווחה: מנתוני הבחינות עולה כי כפר סבא ממוקמת בין עשרים הישובים הראשונים במדד המצוינות. המדד המעודכן מבחינות שנערכו בשנת 2016 בבתי הספר בכפר סבא עומד על 79, וממוקם כ-6 המוביל מאזור המרכז.

במיקום גבוה יותר ממוקמים בתי הספר במזכרת בתיה, מודיעין מכבים רעות, רמת השרון ובנימינה גבעת עדה, כאשר במקום הראשון ממוקמת תל מונד עם מדד העומד על ממוצע ציונים במספר 89.

ומה לגבי אלימות?  

מלבד ההישגים הלימודיים במקצועות הליבה, נשאלו התלמידים גם על שאלות בתחום החברתי, כדוגמת 'מתי הוטל עלייך חרם לאחרונה?' 'האם היית קורבן לאלימות מילולית או פיזית?', 'האם המורים לועגים לך בבית הספר?', וכדומה. השאלות נשאלות במסגרת שאלוני "אקלים בית ספרי", וכוללות גם את תשובות המורים בנושא.

על פי תוצאות השאלונים, גם מהבחינה החברתית, מצב העיר די טוב. העיר דורגה בציון 7 בדירוג חברתי-כלכלי, כאשר 9 הוא המדד הגבוה ביותר כאשר רמת השרון מדורגת במקום הגבוה ביותר. בתחתית הרשימה, גם מבחינת מדד הציונים, נמצאים יישובי הפריפריה.