שלטים בגן הגיבורים, בנתניה  (צילום: שירותיי מיינט)

גן הגיבורים המחודש נחנך בהפנינג מרשים והשמחה למתקנים החדשים היפים הייתה רבה. אך כמה שבעות לאחר הצבתם של המתקנים החדשים הופתעו תושבי השכונה לגלות שלטים המבקשים בתקיפות מן הציבור לא להשתמש בחלק מהמתקנים הפועלים על אנרגיה סולרית או חשמלית בשבת.

"מבקרים יקרים! המתקן פועל על ידי חשמל! אסור להשתמש בו בשבת!" נכתב בשלטים שנתלו באזור, ככל הנראה על ידי תושבי שכונה דתיים.

"לאחר שבנו אצלנו בשכונה את אחד הגנים היפים בעיר נדהמנו למצוא שלטים שמבקשים לא להשתמש במתקנים מסוימים בשבת," מספר גולן, אב לשני ילדים קטנים, תושב השכונה, שגן הגיבורים הוא הגן הקרוב לביתו, אותו הוא ומשפחתו פוקדים לעיתים תכופות.

גן הגיבורים, נתניה (צילום: שירותיי מיינט)

"אנחנו חוששים שבעתיד יבקשו מהילדים שלנו לא לעלות למתקנים בשבת. מה צריך לעשות כדי לעצור לעצור את ההסלמה הדתית" אומר בייאוש גולן.

"ישנם מתקנים שפועלים בהזזת פדלים, ואנרגיה של הגוף וזה מוזר לבקש שלא יפעלו, ויש מתקנים שפועלים על חשמל ולא עובדים בשבת. אנחנו חיים בשכונה חילונית ולא מבינים לאן הגענו שמתקנים בגן ציבורי אסורים לשימוש/ לא פועלים בשבת כי הם פועלים באמצעות חשמל! אנחנו מבקשים סובלנות משני הצדדים, זה לא הגיוני שרק צד אחד יתגמש כל הזמן. אם ילדי רוצים להשתמש במתקן, בגן ציבורי, לא לגיטימי שיסגרו עליו את השאלטר בשבת".

השלט שהוצב בגן הגיבורים (צילום: שירותיי מיינט)

דנה, תושבת האזור אמרה למיינט נתניה, "אני ממש עצובה. כאמא חילונית אני לא יכולה לקחת את ילדי בשבת לגן ולהנות מכל המשחקים כי מישהו יותר טוב ממני... קשה לי לעכל את זה".

מהעירייה לא נמסרה תגובה בנושא.