אגף הביטחון (צילום: באדיבות עיריית כפר סבא)

הוא מחזיר את הלב לפעולה ומשיב לחיים אבל האם אתם יודעים מהו הדפיברילטור? מכשיר ההחייאה ששולח מכות חשמל ללב נמצא בכל מקום ציבורי, אבל רק מעטים יודעים כיצד להפעיל אותו, ואיך לבצע החייאה בסיסית בדקות הראשונות לפני שמד"א מגיע.

לשם כך: אגף הביטחון מכשיר את עובדיו במתן עזרה ראשונה, ומצייד את רכבי הביטחון העירוניים במכשיר הדפיברילטור.

אגף חירום וביטחון בעירייה בניהולו של שי זייד, מקדמת מהלך מציל חיים, במסגרתו מכשירה את עובדי האגף במתן עזרה ראשונה הן בפעילות השוטפת והן בשעות חירום.

יתרה מזאת, עובדים רבים השתתפו בקורס חובשים של מגן דוד אדום ומעניקים עזרה ראשונה באופן שוטף לקריאות מתנדבי מד"א בעיר.

לאחרונה, ציידה העירייה את כלל רכבי החירום במכשירי הדפיברילטור ונרכשו תיקי טראומה המכילים ציוד רב.

ראוי לציין כי בעקבות מהלך זה, סייע פקח מסייע בשיטור העירוני לנשים שכרעו ללדת ופנו לשירות מגן דוד אדום. במקרים אלה הפקח היה באזור הקריאה והעניק מענה מידי וראשוני עד להגעת האמבולנס למקום. חשוב להוסיף כי כלל עובדי האגף עוברים הכשרת עזרה ראשונה.

מהלך זה הינו חלק מחזונו של אגף הביטחון להכשיר את עובדיו למתן מענה מלא בשעות חירום. יש לציין כי מהניסיון בארץ ובעולם, ניתן ללמוד שהתנדבות אזרחים היא מאבני הייסוד של החוסן האישי והחברתי באירועי משבר וחירום.

 כמו כן, שיש לבצע היערכות מלאה של הקהילה העירונית לזמני משבר, שגם יעניקו את המענה הראשוני לתושבים הנפגעים. מתוך תפיסה זו, ובשיתוף פעולה עם המחלקה למשאבי קהילה והתנדבות, הוקמו יחידות מתנדבים לשעות חירום, ומתקיימים ימי היערכות ייחודיים. כמו כן, עובדי העירייה לוקחים חלק בתרגילי מוכנות העורף המתקיימים מעת לעת.

צביקה צרפתי, ראש העיר, "עיריית כפר סבא משקיעה זמן רב ומשאבים רבים על מנת להכין את עובדיה ואת מתנדביה לעיתות חירום ומשבר. אופי זמנים אלה מתבטא בפתאומיות המצב, ובעיקר בשעות הראשונות ניתן לסמוך בעיקר על הקהילה העירונית. אני מברך את שי זייד, מנהל אגף הביטחון, על היוזמה המבורכת".

שי זייד, מנהל אגף חירום וביטחון, "עיריית כפר סבא בכלל ואגף הביטחון בפרט פועלים באופן שוטף לשפר את המענה לאירועי חירום. ההכשרות ומהלכי ההצטיידות מגבירים את יכולת המענה לאירועים ויכולות לסייע בהצלת חיים. האגף ימשיך לקדם את המוכנות העירונית להתמודדות מהירה ואפקטיבית עם מצבי חירום".