קייטנה. צילום: אבי מועלם

הקול הקורא שפורסם באתר העירייה, נסגר ובמסגרתו 50 גננות נענו לקריאה לקיים את הקייטנות ונבחרו גם שלושה מפעילים חיצוניים: חברת ינוקא, coolanoo-fun ורן רחימאזה.

כמו כן, 12 גננות מהגנים המופעלים על ידי החברה לתרבות ופנאי הביעו אף הן נכונות להפעלת הקייטנות. יש לציין כי הקייטנות יפתחו בהתאם לביקוש ההורים, כשגננות יפעילו את הקייטנות בגנים בהן הן עובדות ואת השאר יפעילו המפעילים החיצוניים.  

 המחשה: shutterstock

הקייטנות יפעלו בין התאריכים ה- 1-14.8.18, בין השעות 7:30- 16:00 ובעלות של 1,450 שקל.

 את הרישום ינהלו הגננות האחריות על הקייטנות ישירות אל מול ההורים, כולל פרסום מועדי הרישום להורי הגן. הרישום לקייטנות שיופעלו על ידי המפעילים החיצוניים, יתבצעו מול המפעילים שבאחריותם גם השיווק והפרסום לקייטנה.

נזכיר כי עיריית כפר סבא פרסמה את ה"קול הקורא" שבמסגרתו דרשה מהמפעילים הפרטיים להציג את כלל האישורים הנדרשים לקיום פעילות, בין היתר: אישור מטעם משרד החינוך, רישיון עסק, ביטוח לפי הנחיות הממונה על הביטוח בעירייה וקבלת אישור מקצין הביטחון העירוני. כמו כן, העירייה תעקוב אחר המפעילים שייבחרו ותוודא כי שלום הילדים, ביטחונם ובריאותם נשמרים.

נדגיש כי המתווה המדובר נבחר בעקבות לקחי פיילוט גני היול"א, שפעל לראשונה ונבחן לאורך השנה, ובהתאם למחויבות החוקית של העירייה והחברה לתרבות ופנאי לאפשר לעובדיה חופשה וזמן התארגנות לשנת הלימודים הבאה.

ילדים | צילום אילוסטרציה: Pixabay

ועד הורי הגנים: "אנו שמחים על מעורבות העירייה בענייני קייטנות הקיץ בגני הילדים. זה מראה שכשיש רצון - יש קייטנות, והשנה יהיה מספר שיא של קייטנות, למרות שהרישום התחיל מאוחר והורים רבים כבר מצאו חלופות במסגרות אחרות.
נברך על חצי הכוס המלאה, ונקווה שהעיריה תמשיך ותיקח אחריות על הפעלת הקייטנות מא' ועד ת'.
עמדתנו היא כי קייטנות הקיץ צריכות להיות מופעלות על ידי העיריה בכל הקשור לרישום, פרסום, גביה והתוכן הפדגוגי, כפי שקורה בערים אחרות. בנוסף יש חשיבות רבה שהקייטנה תופעל על ידי צוות הגן. נמשיך לפעול כדי שהלקחים ייושמו בשנה הבאה, ועד שיהיו לנו מסגרות קיץ לתפארת".

צביקה צרפתי, ראש העירייה: "עיריית כפר סבא פועלת רבות על מנת להיטיב עם ההורים וילדי הגנים בעיר, ובחרה להפעיל את קייטנות אוגוסט בפורמט הנהוג מזה שנים. לצורך כך פרסמנו "קול קורא" לגננות ומפעילים פרטיים, ואני שמח כי ההיענות הייתה גבוהה. מאחל לכל הילדים חופשת קיץ נעימה והנאה רבה מהקייטנות".