גן מרווה, כפר סבא הירוקה (צילום: פרטי)

במשך מספר חודשים הורי ילדי גן מרווה, הממוקם בכפר סבא הירוקה נהגנו באיפוק והאמינו שעיריית כפר סבא עושה את המיטב למען ילדיהם.

הטענות המתמשכות של ההורים בנוגע לצוות הצהרון החלו כבר בתחילת שנת הלימודים, לטענתם צוות הצהרון מתחלף בתדירות גבוהה והילדים נפגעים.

"אין בכוונתנו לאפשר לכם לגרור רגליים ולהמשיך להפקיר את ילדינו", כתב גרנות למורדקוביץ, נציג הוועד "עד כה איפשרנו לכם למצוא פתרונות באופן רגוע. אני מצר על כך שהצלחתם לגרום לנו, ההורים, למשבר אמון קשה במערכת. החל מהיום הסרנו את הכפפות ולא נאפשר למשוך עוד זמן".

גן "מרווה" נפתח בתחילת השנה, וכל 32 ילדיו לומדים גם בצהרון, במסגרת יום לימודים ארוך. לדברי גרנות, הבעיות אצל צוות הצהרון החלו כבר בתחילת שנת הלימודים. כך למשל, טוענים ההורים הסייעות מנעו מהילדים החל משעה מסוימת לשחק בארגז החול שבחצר, כדי לא ללכלך את חדר הגן, לאחר שכבר טואטא.

לדבריו, בחודש נובמבר בשנה שעברה התפתח לנגד עיני הילדים עימות קולני בין שתי סייעות. עקב כך שתיהן הושעו מעבודתן, ואחת מהן הוחזרה לאחר מספר ימים.

עוד מספרים ההורים, כי בחודש פברואר השנה סיפרו ילדים בגן להוריהם על כך שצוות הצהרון צועק עליהם. הורי חמישה מהם התלוננו במחלקת הגנים בעירייה, ועבודת הצוות הופסקה, והובטח להורים שיימצא צוות חדש. "לצערנו, חלפו יותר משלושה חודשים, והעירייה התקשתה למצוא צוות קבוע", אומר גרנות.

"בכל פעם שהבטיחו לנו כי גויס צוות חדש, השהינו את איומי ההשבתה שלנו, אבל שוב ושוב הצוות לא החזיק מעמד והתחלף". לפני חודש, באחד במאי, טוענים ההורים, עזבה אחת מעובדות הצוות את המקום, זמן קצר לאחר שהגיעה לצהרון.

מיטל משה אטיאס אומרת למיינט כפר סבא: "לאחר פגישה שנערכה לפני כעשרה ימים ולצערנו העלתה חרס אנו מכריזים על השבתת הגן החל מיום חמישי הקרוב ועד להודעה חדשה".

מה הדרישות שלכם?
שביתתנו תסתיים רק לאחר שימולאו כל דרישותינו כלהלן:

  1. 1. פגישה דחופה עם ראש עיריית כפר סבא ומנכ"ל העירייה.
  2. 2. יוקם צוות חירום בראש מנהל אגף לפחות בערייה לטובת מציאת פתרון לילדנו.
  3. 3. תוכן תוכנית פעולה לטיפול פסיכולוגי וליווי התנהגותי לילדים באופן כללי ופרטני.
  4. 4. תוכן תוכנית פעולה לליווי ההורים והדרכתם בכל הנוגע למשבר בגן.
  5. 5. יוכנס במיידי צוות מתוגבר של לפחות שני אנשי צוות מקצועיים (מעבר לאלו שכבר נמצאים) אשר ישהו בגן בכל שעות הפעילות עד לכשיהיה לשביעות רצוננו וסיום פעולתו תהייה לאחר קבלת אישור שלנו בלבד.
  6. 6. הנחיות וקשר עם הורי הגן יהיה ברמת סמנכ"ל עירייה ומעלה.
  7. 7. צוות הגן והצהרון יקבל הדרכה על פי המתווה שייקבע.

-
מה הן הטענות מול העירייה?

"החל מתחילת השנה עשתה עיריית כפר סבא ככל העולה על רוחה בגן ובילדנו, אנו מצרים על המצב שנוצר עקב ההתנהלות הרשלנית, החובבנית והמבישה וכתוצאה מכך המצב הנפשי הקשה אליו הביאה העירייה את ילדנו הלא עוול בכפם".

עד מתי תתקיים השביתה?
"השביתה תמשך עד לקבלת כל דרישותינו במלואן".

מנהלת אגף החינוך, אורלי פרומן: "אני מטפלת בנושא באופן אישי יחד עם צוות מחלקת גני הילדים, השירות הפסיכולוגי, משרד החינוך והחברה לתרבות ופנאי. בימים אלה אנו נמצאים בדיאלוג עם ההורים ופועלים למציאת פתרון הולם למצב. כבר כעת צוות הגן מקבל הנחייה צמודה והפעילות בגן מתנהלת באופן מותאם. חשוב לציין כי בגן המדובר קיים צוות בוקר קבוע שמלווה את ילדי הגן החל מתחילת שנת הלימודים. לפני מספר חודשים שובצה בגן אם בית קבועה שקיבלה תגבור ובשעות הצהריים ניתן מענה של ארבע נשות צוות".