בהפגנה שנערכה אתמול ביוזמת בני הנוער בשעה 13:00 ברחבת קניון ערים, נכחו עשרות תושבים, ביניהם בני נוער מתנועת איגי ופעילי מרצ נוספים.

הרסגור הנדין מגיע לתמוך בהפגנת נוער איגי | צילום: לירית שפיר שמש

כזכור, בשבוע שעבר אישרה הכנסת את התיקון לחוק הפונדקאות. תיקון זה למעשה מוציא מכלל אפשרות את היכולת של זוגות חד מיניים לקיים הליך פונדקאות. הקהילה הגאה ראתה בכך חוסר שיוויון, בייחוד לאור העובדה שראש הממשלה בנימין נתניהו התבטא בעבר כי יתמוך בהכללת הזוגות החד מיניים בתיקון.

כמו כן, מספר גופים וארגונים בארץ בכלל ובכפר סבא בפרט הכריזו כי יאפשרו לבני הקהילה להעדר אתמול (א') ממקום עבודתם, זאת מבלי לפגוע בשכרם ועל מנת שיוכלו לקחת חלק במחאה.

המועמד לראשות עיריית כפר סבא, עילאיהרסגור-הנדין, הגיע לתמוך בהפגנת קהילת הלהט"ב בכיכר העיר בכפר סבא שארגנה תנועת איגי. לדבריו, "כאב לילדה אני לא יכול לתאר לעצמי את ההרגשה כשהמדינה אומרת לכם שלא תוכלו להפוך להורים, אלא אם כן תעברו הליך יקר בחו"ל. אנחנו, הרוב החופשי שמשרת בצבא ומשלם מיסים, נחלק על ידי החוק החדש לאזרחים סוג א' ואזרחים סוג ב', כאלה שיש להם את כל החובות ללא שוויון בזכויות. לא ניתן לאיש לפלג אותנו. נמשיך לפעול ביחד בעיר ובמדינה כדי לממש את החופש שלנו".

יובל שרפי (16) פעיל באיגי וממארגני ההפגנה: "ההפגנה הייתה מוצלחת. ההרתמות הגדולה של האנשים מחממת את הלב, במיוחד לאור העובדה שההפגנה התארגנה ברגע האחרון. קיבלנו המון תמיכה, חום, אהבה ופרגון. זה היה מפגן צבעוני של אהבה בסך הכל. המאבק רק התחיל. לא נפסיק אותו עד שנהיה שווים בין שווים".