צילום: רעות הראל

לאחר שנתיים וחצי מאז קמה קבוצת הורים תחת השם "החופש להיות", מגיעה היום (27.3) בשורה מכיוון חינוכי בכפר סבא: בהודעה שהוציא הארגון נמסר כי על הקמת בית ספר מונטסורי "החופש להיות" בכפר סבא. בית הספר צפוי להתחיל לפעול בשנת הלימודים תש"פ, ספטמבר 2019.

קראו גם || 1000 הורים רוצים בית ספר מונטסורי בכפר סבא: "הילד אחראי לצלחתו"

"כשנתיים וחצי חלפו מאז יצאנו למסע להקמת בית ספר מונטסורי ממלכתי בעיר", נמסר בהודעה הנרגשת. "אנו מוקירים ומעריכים את כל מי שליווה אותנו בתקופה זו, הראה לנו את הדרך וחווה איתנו את המורכבות והאתגרים שעמדו בפנינו - לנמרוד בן נח, איילת ארד, דני יוגב, ד״ר טל בן שחר, מיכל אילני, מירית שקד-ברק, צביקה צרפתי, דנה נגלר וחברי צוות ההקמה שליוו לאורך כל התקופה".

בארגון הודו גם לאגף החינוך בעירייה ולמ"מ האגף אורית ליבוביץ. "היא ראתה למול עיניה לאורך כל הדרך את טובת ילדי העיר, הובילה וניווטה את התהליך אל מול גורמי העירייה ומשרד החינוך". הם הודו לעוד שורה של אנשים בניהם לד"ר אסנת ספורטה, מחזיקת תיק החינוך ורפי סער ראש העיר.

ראש עיריית כפר סבא, רפי סער, אמר:

"מטרותיי העיקריות להביא את כפר סבא להוביל את התחדשות החינוך הציבורי בישראל, ולאפשר להורים לבחור את הזרם החינוכי בו ירצו לחנך את ילדם בשטחי העיר. מסיבה זו ממש אנו מקימים בית ספר על פי השיטה המונטסורית שיצטרף לשני בתי הספר: הדמוקרטי והסאדברי ובכך תוקם קריית החינוך הדמוקרטית. פרט לבתי הספר הייחודיים אנו נשיק תהליך חדשני במסגרתו כל אחד מבתי הספר יגבש את ייחודיותו האישית. אני מודה לאורית ליבוביץ מ"מ מנהל אגף החינוך ומנהלת מח' חינוך יסודי על ההובלה ההשקעה והליווי הצמוד של התהליך".

המשנה לראש העיר ומחזיקת תיק החינוך, ד"ר אסנת ספורטה, אמרה:
"בשנה וחצי האחרונות נפגשנו עם אלפי הורים ותושבים שהעלו בפנינו את רצונם לפתיחת בתי-ספר ייחודיים בעיר. בנוסף, נפגשנו עם קבוצת הורים שפעלה באופן מאורגן ומקצועי להפצת הבשורה המונטסורית בקרב תושבי העיר, לרבות קיום ערבי חשיפה והכרות עם הגישה. התרשמנו מאוד מהמהלך, ואני שמחה על שמתאפשר לנו לבשר על פתיחתו של בית-הספר המונטסורי כבר בספטמבר הקרוב, וזאת לאחר עבודה מאומצת של כלל הצוותים המקצועיים בעיר".

אורית ליבוביץ מ"מ מנהל אגף החינוך ומנהלת מח' חינוך יסודי, אמרה:

"גישות חינוך פרוגרסיביות ניתן למצוא בכל העולם וגם בארץ, אולם בכפר סבא לראשונה, הן תתקיימנה יחד בקריית חינוך אחת, שתעבוד במודל של מסגרת בתוך מסגרת (school within school) שלוש שלוחות עם גישות חינוכיות שונות, תעבודנה בקריית חינוך משותפת, כבית ספר גדול אחד, המאפשר משאבים גדולים ויחד עם זאת שמירה על האינטימיות בתוך השלוחות, כשכל שלוחה עובדת באופן עצמאי עם מספר קטן של ילדים וצוות. השיתוף מזמן תהליכי חינוך ולמידה עוצמתיים במרחב המשותף, במערכת חינוך המותאמת למציאות המשתנה במאה ה-21. תודה גדולה לתומר ודלית, מנהלי ביה"ס הדמוקרטי, שבחרו לצאת עם אגף החינוך וההורים למסע המשותף ובמיוחד לרפי סער, ראש העיר, שאפשר לחלום להתגשם"..

ההרשמה לבית הספר צפויה להתחיל ביום ראשון 14.4 ולהסתיים ביום שלישי 30.4.