המרכז הרפואי מאיר בכפר סבא משרת את אוכלוסיית אזור השרון. בשנת 2017 השתמשו בבית החולים בטכנולוגיית הדפסה בתלת ממד, והונחה אבן הפינה לחדר המיון החדש. בית החולים מסכם שנה.
צילום: ענת לובלינג-קפנר
על פי הנתונים, בשנת 2017 נולדו בבית החולים 8,000 תינוקות, כולל 200 לידות של תאומים, ושלוש לידות של שלישיות; בוצעו 21 אלף ניתוחים; טופלו כ-5,700 נפגעי תאונות דרכים; 175 אלף אנשים טופלו במיון; 39 אלף ילדים הגיעו למיון ילדים, ו-382 אלף איש הגיעו למרפאות החוץ.
37 בני אדם זכו לקבל חזרה את מאור עיניהם אחרי שהושתלה בהם תרומת קרנית, ובבית החולים מוסיפים כי בשנה האחרונה החלו להשתמש במקום בתוכנת הדפסה מתקדמת בתלת ממד לתכנון ולביצוע ניתוחי כתף, לסת וכליה מורכבים. "השנה נרכש מכשור שמאפשר טיפול כירורגי חדש בנשים שסובלות מסרטן רחם, שבו מפעילים מערכות זיהוי גידולים, דבר שמאפשר זיהוי יעיל של שלבי התפשטות הגידול ודיוק רב יותר בניתוח", נמסר מבית החולים. "נוסף על כך נכנסה לשימוש שיטת אבחון מתקדמת של סרטן ערמונית, באמצעות בדיקה שמשלבת סריקת MRI ואולטרסאונד בו‑זמנית. תהליך הביופסיה מבוצע בעזרת מכשור מתקדם שמאחד את תמונות ה-MRI עם תמונות האולטרסאונד. השימוש בטכנולוגיה זו מכפיל את הסיכוי לזהות גידול בביופסיה, ובכך מוריד מאוד את הסיכוי לפספס גידול בבלוטת הערמונית (פרוסטטה) ואת הצורך בביופסיות נוספות". 
יש לציין כי בשנה זו נחנך מערך ריאות מתקדם בבית החולים, ובו מחלקת אשפוז משודרגת, יחידת טיפול נמרץ נשימתי מתקדמת, חדר ברונכוסקופיה וכן יחידת אשפוז יום חדשה. כן נחנכה תינוקייה חדשה, ובה מתחם נפרד לתינוקות שזקוקים להשגחה ולטיפול צמודים יותר, חדר הנקה, חדרי הדרכה להורים וחדר היברידי משוכלל שאפשר לבצע בו צנתורים מורכבים.