חיילי מילואים | צילום אילוסטרציה: shutterstockסקר של צה"ל קובע כי כפר סבא ניצבת בראש רשימת הערים בהן חיים הכי הרבה מילואימניקים  פעילים. מדובר בנתונים, שהועברו על ידי אגף  כוח אדם בצה"ל, ושיוצגו ביום ההוקרה לצה"ל, שמצוין אתמול בכנסת.

על פי החוק, משרת מילואים פעיל הינו אדם ששרת לפחות 20 יום מילואים ב- 3 השנים האחרונות. הנתונים מראים כי כפר סבא ניצבת במקום השני בהיקף משרתי המילואים הפעילים שמתגוררים בעיר וזאת ביחס למספר תושביה.

יש לציין  כי עיריית  כפר סבא אישרה לאחרונה הנחה של עד 5% מסכום הארנונה הכללית לחיילי מילואים פעילים. ההנחה ניתנת לחיילי מילואים כפי שמוגדר בחוק שירות המילואים 2008, המחזיקים בתעודת משרתי מילואים פעילים תקפה מצה"ל.

קרדיט: דובר צה״ל

כפר סבא מתגאה גם באחוזים גבוהים בגיוס לצה"ל לתפקידים משמעותיים. עם שיעור גיוס הבנים עומד על 88%, כשיותר מ- 47% מהמתגייסים משרתים ביחידות לוחמות.
שעור גיוס הבנות עומד על כ- 80%. כמו כן, מתוך כלל הבוגרים המתגייסים לצבא, ממשיכים לקצונה צבאית כ- 8% בקרב הבנים וכ- 6% בקרב הבנות.

צביקה צרפתי ראש העיר: "אני שמח לבשר לכם שהעיר כפר סבא מובילה בכל הקשור להיקף המילואימניקים שלוקחים חלק בשירות מילואים פעיל בצה"ל .
מדובר בנתון מרגש במיוחד שמעיד יותר מכל על איכותם של תושבי העיר שלנו שערכי ההתנדבות הם חלק בילתי נפרד מהם. אנשים שנותנים מזמנם ומרצם למען המדינה. אני גאה לעמוד בראש עיר שאלו הן תושביה".