פיני הגיע לפגישה איתי כשהוא טרוד ומתוסכל. כבר בשיחות הטלפון הראשונות הוא נשמע חסר סבלנות ולא רגוע. פיני נשוי ואב לשלושה ילדים. הוא סיפר לי שלפני שנתיים הוא קיים רומן דיסקרטי עם בחורה ממקום עבודתו. אשתו אתי, תפסה אותו, הוא התנצל והיא הסכימה להבליג ולתת לו הזדמנות נוספת.

פיני מספר לי, שהוא מרגיש שעכשיו הכל הפוך, הוא חושד שאתי בוגדת בו. "אני מכיר את כל הטריקים והשטיקים האלה, גם אני הייתי שם", הוא סיכם בחצי חיוך. בשיחת רקע וקבלת פרטים על סדר יומה של אתי, פיני סיפר שבחודשים האחרונים אתי עובדת מהבית. "אישרו לה תחנת עבודה בבית ולכן היא החלה להרבות לצאת בערבים", אמר פיני.

במשך מספר ערבים, צוות בלשים הגיע  לביתם של פיני ואתי. בשני הערבים שאתי יצאה מהבית, לא היו ממצאים חריגים. פעם אחת היא הגיעה לבית הוריה ופעם שנייה ישבה עם חברתה בבית קפה בקניון. העלינו מול פיני את האפשרות שאתי יוצאת מהבית בשעות הבוקר, ופיני שלל את האפשרות. לדבריו, אתי מחויבת להיות מול המחשב באופן קבוע וזה היה תנאי לפני שהוקמה לה עמדת עבודה בבית. לאחר עוד פעילות בערב שאתי יצאה והייתה עם אמה בקניות, פיני התלבט ולבסוף החליט לאפשר לנו לבדוק מה קורה בשעות היום, אולי בכל זאת נופתע.

צילום: shutterstock

במשך שלושה ימים ברציפות, צוות חוקרים תיצפת על בניין המגורים של פיני ואתי. רכבה כל הזמן היה בחניית בניין המגורים ואתי לא נראתה יוצאת מבניין המגורים. פיני התייאש, נראה שהחל להשלים שלא היה בסיס לחשדות שלו.

הפעילות שלנו בבקרים היתה בימים ראשון, שני ושלישי. ביום רביעי פיני התקשר ואמר לי, "בוא נעשה עוד יום אחד ואחרון".

ביום חמישי, בשעה 10:00 בבוקר לערך, נראה רכב של חברת תקשורת מוכרת מגיע לחניית הבניין, הטכנאי נראה יורד מהרכב, לוקח איתו תיק גדול וארגז כלים והולך לעבר כניסת הבניין. הצוות נזכר שגם ביום ראשון האיש הזה הגיע למקום והתנהל באותה דרך בדיוק. אחד העוקבים הלך במהירות לעבר הכניסה לבניין, "הטכנאי" נראה מקיש באינטרקום את מספר הדירה של פיני ואתי, ובלי שום שיחה ביניהם הדלת נפתחה והבחור המשיך ישירות לקומת הדירה של פיני ואתי.

כיסוי כזה והטעייה כזו הרבה זמן לא ראינו. האיש ממש התנהל כאילו הוא נכנס לעוד ביקור מקצועי בבית לקוח. על תסריט כזה, שאתי תפגוש מישהו בביתם, פיני לא חשב ולא ציפה. "את זה אפילו אני לא עשיתי", הוא אמר כשהוא בהלם.

כעבור יומיים הוא פתח את הנושא מול אתי ואמר לה שהוא יודע הכל על המאהב שמגיע לביתם במסווה של טכנאי.

אתי הבינה שהיא נחשפה ולא טרחה אפילו להכחיש.. לאחר דין ודברים, היא סיכמה את העניין כמו שפיני צפה, "עכשיו אנחנו תיקו", היא אמרה בעוקצנות. פיני השתתק, היה לו קשה להמשיך את העימות ולי הוא אמר, שרק הזמן יגיד אם הוא יוכל להבליג ולהמשיך הלאה בזוגיות.    

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים.

גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל משרד "ים החקירות", בנתניה