"הפורום הציבורי – כפרי הנוער והפנימיות בישראל" וארגון "שיתופים" הבינו שבכדי לשתף פעולה באופן פורה עם עולם הפילנתרופיה יש צורך בידע מקדים והבנה של עולם זה ולכן הם פיתחו מדריך ייחודי המיועד למנהלי כפרי הנוער והפנימיות בנושא זה וכעת יזמו קורס מיוחד שמטרתו ללמד את תפיסת העולם וארגז הכלים שמוצגים במדריך. הקורס התקיים במהלך החודשים מאי ויוני במשרדי "שיתופים" בבית יהושע. בין המשתתפים בקורס גם ג'ניפר טויל, מנהלת פיתוח המשאבים של פנימיית עלומים בכפר סבא.

מסיימות הקורס. צילום: הפורום הציבורי

 במהלך הקורס, למדו בעלי תפקידים רלוונטיים מכפרי הנוער והפנימיות כיצד לפתח מערכת יחסים יציבה וארוכת טווח עם פילנתרופים במטרה להצליח בתחום פיתוח המשאבים. בקורס הוענק למשתתפים ידע על המניעים של הפילנתרופים והציפיות שלהם, איך ליצור את מערכת היחסים המורכבת עם הפילנתרופ, כיצד להתכונן למפגש עם הפילנתרופים ולבנות את החזון המשותף, למי לפנות, איך להתמודד עם דחייה, איך ליצור שיתוף פעולה ולשמר אותו, כיצד נמדדת הצלחה בתחום ועוד.

 בסוף הקורס התקיים מפגש מיוחד עם פילנתרופים מובילים מישראל החברים בהנהלת הפורום הציבורי – כפרי הנוער והפנימיות בישראל - המשנה לנשיא ומנכ"ל הקרן לידידות ג'ף קיי, יו"ר אגודת הידידים הדסה נעורים עינת רייך ומנכ"לית הקרן המשפחתית ע"ש קרן תד אריסון שלומית דה פריס.