חברת ההיטק סאנדיסק שיושבת כבר שנים במתחם גדול באיזור התעשיה עתיר ידע, נקנתה לאחרונה על ידי חברה אמריקאית בשם "ווסטרן דיגיטל" וכעת מבצעת גיוס כח אדם בהיקף גדול.

סאנדיסק כפר סבא

כתשעים משרות של מהנדסים בתחומי טכנולוגיה שונים יאויישו בתום מבצע גיוס רחב היקף ורובן בכפר סבא, כיוון שלחברה מספר מתחמים בארץ אך כפר סבא הוא הגדול מבינהם. בין התפקידים הדרושים: מהנדסי Firmware, מהנדסי תוכנה ומהנדסי מערכת לצוותים של פיתוח כלים ומערכות אוטומציה, מערכות תוכנה, מערכות ולידציה, QA, פיתוח Embedded ומהנדסי לינוקס. בנוסף, החברה מגייסת גם סטודנטים מצטיינים ובוגרי אקדמיה בתחומים של הנדסת מחשבים ומדעי המחשב.

חברת סאנדיסק פועלת כבר מספר שנים לגייס לשורותיה מגוון גדול יותר של כח אדם, כולל חרדים, ערבים ונשים שמתקשים על אף כישוריהם להשתלב בתעשיית ההיטק בישראל בגלל דעות קדומות. בגיוס הנוכחי מעודדת החברה שילוב של נשים מתאימות גם לתפקידים שנתפסים מסורתית כ"גבריים".

 רונית רונן קרפול דירקטורית בכירה למשאבי אנוש

רונית רונן-קרפול דירקטורית בכירה למשאבי אנוש: "עשינו הרבה פעילויות בתוך הארגון כמו סדנאות לנטרול ההטיות המגדריות, בכלל אנחנו פועלים בסאנדיסק בכפר סבא לעודד כניסה של נערות ונוער לתחום. אנחנו תומכים ב"קדימה" בית הנוער ביוספטל, תומכים בסניף ייעודי לתלמידות העיר בשיתוף עמותת "SHE CODES" שנועד לעודד אותן לבחור במסלול הטכנולוגי שבו לומדות שפות תכנות ומקבלות תמיכה לימודית ממנטוריות מהנדסות מסאנדיסק. עשינו פעילויות שקשורות לקידום נשים בתחומי הטכנולוגיה כי נשים לא ממוקסמות בתחום הזה". 

 זו העדפה מתקנת?

"חד משמעית לא. זה לא בא על חשבון שום דבר אחר. אנחנו מעודדים את המגייסים לשקול הכנסה של נשים כחלק מחשיבה אסטרטגית ולא עושים העדפה מתקנת. יש המון פוטנציאל בקרב מגוון אנשים ולנשים זו הזדמנות עבורן להשתלב במקצועות ההייטק. כאן יש נשים שעובדות עד שעה מסוימת ואז יוצאות וממשיכות מהבית. זה מקובל בחברות שהן גלובליות ויש רמה של פעילות שנדרשת בשעות הערב. כל אחד ואחת אחראים לתפוקות ואצלינו, שעה יותר או שעה פחות בשעון, אף אחד לא יאמר משהו. גם חופשות, רוצה לקחת שבועיים? קחי. כל עוד עומדת בתפוקות וזה מתואם? זה בסדר. המדיניות שלנו מאד מתירנית"