מועצת נשים בעיריית כפר סבא, תעניק ייעוץ משפטי ראשון ללא עלות לנשות העיר. מדובר על יוזמה של עו"ד איריס אלקבץ ועו"ד יוכי בן חמו תורתי, המתמחות בדיני משפחה וירושה, והן אלה שתספקנה את השירות לתושבות. על רקע הפסיקה הדרמטית והתקדימית של בית המשפט העליון מהחודש האחרון לפיה הורים גרושים לילדים בגילאי 6-15 מחויבים שניהם באופן שוויוני במזונות ילדיהם, חודש השירות הניתן והוא מובא לידיעת נשות העיר.

עו"ד איריס אלקבץ

חשוב לציין כי במסגרת זו יינתן ייעוץ משפטי במגוון נושאים נוספים. השירות כולל פגישה עם עו"ד מוסמכת שתסייע לפונה בשלבים הראשונים, כל סוגיה תיבחן לגופה, והפונה תקבל חוות דעת מקצועית על דרכי ההתמודדויות האפשריות. יתרה מזאת, כל מקרה ייבחן לזכאות לקבלת סיוע משפטי ממשרד המשפטים ללא עלות.

עו"ד יוכי בן חמו תורתי, יוזמת הפרויקט, "הבחירה שלי לעסוק דווקא בדיני המשפחה לא הייתה שרירותית והעיסוק בתחום נתפס בעיניי, מעבר למקור פרנסה, גם כשליחות אמתית. פרויקט זה מאפשר לי להביא, בהתנדבות, מעבר ליכולות וההישגים המקצועיים בתחום דיני המשפחה, גם את משנתי הסדורה: אהבת האדם, היכולת להקשיב, להכיל, לכוון ולהאיר דרך חדשה גם כשנדמה שהכול צבוע שחור ואין דרך חזרה".