בשבוע הבא יפתח בבית הספר למוזיקה בשכונת קפלן "המפלט" הרכב שירה שכולו נשי אחרי חודשים של הכנות. את פרויקט המוזיקה החדש בעיר הקים אורן כהן-ניצן (40) בשכונת קפלן לפני פחות משנה וכיום הוא מציע שיעורי נגינה, הרכבים, השכלה תיאורטית ועוד, אך ורק למבוגרים.

אורן כהן ניצן

אורן: "המפלט הוא בעצם בית ספר למוזיקה למבוגרים. זו אוכלוסיה שאין לה קונסרבטוריון או בית ספר. בקרב מבוגרים יש צמא ללימודי מוזיקה החל משיעורי כלי והרכבי שירה ונגינה ועד כל התיאוריה מהרמוניה, הלחנה, אילתור וכל הנושאים שמלמדים באקדמיות, רק, מותאם למי שעוד אין לו ניסיון וזו נגיעה ראשונה שלו בנושא"

ומה הביא לפתיחה של הרכב קולי נשי?

"האמת שאישתי ומכרות שלי רצו לשיר בהרכב קולי שהוא רק נשי. יש הענות יפה ונשים נרשמות אז אולי נפתח גם שתי קבוצות. יש משהו במפגש הנשי, כשחלק הן כבר אימהות, יש סוף יום משותף, שפה משותפת בקבוצה שהיא כולה נשים, זה מאחד. האנרגיה מתועלת יחד לכיוון מענין. גברים מוזמנים כמובן לכל שאר הפעילויות ויש לנו גם כוונה לפתוח הרכב קולי מעורב, אבל יש משהו באינטימיות של שירה יחד, במיוחד נשים, שאני שומע סביבי נשים אומרות שזה מרגיש נכון". 

המפלט

זו חבורת זמר? זו מקהלה?

"לא זה ולא זה. ההרכב יונחה על ידי מיכל נמט שהיא מוזיקאית, היא תדריך ותכתוב את כל העיבודים, הן ילמדו פיתוח קול וגם שירה. הסגנון יהיה מגוון החל מרוק ופופ, ג'אז, קלאסי וגם מוזיקת עולם. הכוונה ליצור משהו דינמי שיתאים לכל אחת". 

כל אחת יכולה? בכל גיל?

"החזון שלנו הוא שכל אחד יכול לנגן ולשיר בכל גיל. יש אמונה שאם לא התחלת כילד אז לא תצליח ואצלינו היא ממש לא נכונה. יש לנו בהמפלט סקסופוניסט בן 82 ומתופף בן 85. המוזיקה מוציאה אותך מפה רענן ונמרץ. כל אחת מעל גיל שמונה עשרה- מוזמנת".