בשבוע הבא תחל הדר קומם (23), סטודנטית ב"בית ברל" הלומדת לתואר ראשון בהוראת אנגלית, את המרוץ שלה לתואר מיס פרוגרס ישראל 2017, כאחת מ-100 מועמדות. מדובר בתחרות ארצית המקדמת ערכים כגון איכות הסביבה, בריאות והעצמה נשית.
הדר קומם. צילום: רמי זוניס
כל מתמודדת הייתה צריכה לבחור ערך אחד וקומם בחרה בהעצמה נשית. "חשוב לתת לנשים כלים להיות עצמאיות", היא אומרת, "בלי תלות בגבר או במשפחה או במראה החיצוני שלהן, אלא להצליח בזכות עצמן, נשים משפיעות".
קומם, המתגוררת בכפר סבא מאז החלה ללמוד ב"בית ברל", עברה במהלך הלימודים תקופות של התנסות בבית הספר הדמוקרטי בהוד השרון, בחטיבת "יונתן" ברעננה ובחינוך האזורי במושב צופית.
את האהבה לחינוך, היא מספרת, רכשה בבית (אמא שלה עובדת משרד החינוך ודודתה ניהלה בית ספר) ואת הרקע להוראה ספגה כמדריכת שטח צעירה במסגרת לימודי של"ח. אחרי הצבא לימדה אנגלית באחד מבתי הספר לבגרות וגם בגני הילדים של הפליטים בדרום תל אביב. היא טבעונית, מאמינה בחופש, בשוויון זכויות, בשוק חופשי ומתנגדת לרגולציה. 
למה את מתמודדת? 
"כי זו לא סתם תחרות של יופי חיצוני. הזוכה תיבחר בזכות היופי הפנימי שלה, תהיה מודל לחיקוי לנערות צעירות ותקדם ערכים שהיא מאמינה בהם".
בשלב הראשון של התחרות, תיערך הצבעה אינטרנטית באתר התחרות  missisrael.net (ולמי שמתעניין, קומם היא מועמדת מספר 31). 20 המועמדות שיזכו למירב הקולות, יתמודדו בשלב הגמר בפני שופטים וקהל, והזוכה תייצג את ישראל בתחרות הבינלאומית שתיערך באיטליה. קומם מקווה כמובן, להיות זו שתיבחר.
ועד אז, בשבוע הבא היא תחל את תקופת ההתמחות שלה (סטאז') כמורה לאנגלית ותלמד בכיתות ד', ו' ובכיתת דוברי אנגלית בבית הספר "בן צבי" בהרצליה.