צילום: מיס פרוגרס

תאיר דומר (19) מכפר סבא מתמודדת על תואר "מיס פרוגרס" ישראל. דומר מספרת כי תמיד חלמה להשתתף בתחרות יופי, אך שמחה במיוחד שתיקח חלק בתחרות קצת שונה - המשלבת בין יופי לעשייה חברתית.  

מדובר במיזם שפועל כבר למעלה מחמש שנים וכולל לא רק דוגמניות, אלא מתמודדות ששמות דגש על העצמה נשית בתחומים של סביבה, בריאות וזכויות אדם. "מיס פרוגרס אינטרנשיונל" נערכת מדי שנה בארץ אחרת, הפעם היא תתקיים באיטליה. בתחרות הישראלית מתחרות כמאה נשים מכל הגילאים, כאשר עשר הנשים שיזכו במירב הקולות של הגולשים ב 5-14 בספטמבר, תעלנה לשלב הגמר.

תאיר דומר. צילום: מיס פרוגרס

איך הגעת לתחרות?

"הגעתי לתחרות לאחר שיטוט בפייסבוק. נרשמתי מיד ותוך כמה ימים חזרו אליי. החלטתי שזו הזדמנות נהדרת לחוות חוויה ובמקביל לקדם את הערכים שבהם אני מאמינה". 

המתמודדת שמספרה בתחרות הינו 69 תנסה לקדם במהלך התחרות נושא זכויות האדם.

"בחרתי בערך זכויות האדם", אומרת תאיר, "כי אני מאמינה ודוגלת בו. אני גדלתי וחונכתי כי לכל אדם הזכות לחיות בכבוד המינימלי שמגיע לו והזכות לרמת חיים נאותה. אצלי הקשר העיקרי הוא לאוכל כי מילדות גדלתי בסביבה שהאוכל היה במרכז. עוד מבית סבתי ז”ל משפחתי הייתה מקבלת את כולם ביד ודלת פתוחה תרתי משמע, לצערי לא הכרתי את סבתי אך אני גדלתי לאותה מסורת כשאמי המשיכה אותה.

היא ירשה את כישרון הבישול מסבתי והזמינה את כולם לבוא לקחת חלק. עד היום כשמגיעים אלינו, יש אוכל טוניסאי מדהים וכולם מוזמנים לשבת ולאכול איתנו, בעיקר אותם אנשים שאין להם את האפשרות הכלכלית לכך.

צילום: מיס פרוגרס
תמיד היינו ידועים כך בכל הסביבה במיוחד כשריחות הבישולים היו באוויר. כיוון שגדלתי עם שישה אחים לא תמיד המצב היה קל ולכן ההזדהות שלנו עם הנושא והקשיים קלה. היום, אנו משתדלים לתרום סנדוויצ’ים בכל יום לנזקקים בעיקר לתלמידים (כי גם מעט זה המון) ומכאן חלומנו לפתוח עמותה ולהמשיך את המסורת של תרומות מזון לכל אדם באשר הוא כדי שכולם ירגישו שווים, ירגישו חלק מהכלל ושאף אחד לא ירגיש נחות מאדם אחר שיש ברשותו הכסף לרכוש מזון ולא רק מזון בסיסי למטרות מחיה".

למה מגיע לך להיות מיס פרוגרס ישראל?

"אני חושבת שמגיע לי בגלל שאני דוגלת בשוויון הזדמנויות שהוא אחד הערכים הבולטים בתחרות. אני אקדם ואייצג ערך זה אם אבחר בגלל שכמו לכולן גם לי יש חסרונות, כי כולנו בני אדם ואני לומדת להיות שלמה איתם בזכות התחרות הזו שמקבלת את כולן באופן שווה וכמו שתחרות זו העניקה לי הזדמנות שווה והגבירה לי את הביטחון העצמי כך אם אהיה מיס פרוגרס אתן השראה ודוגמא לכל אותם אנשים שלא מאמינים בעצמם. בנוסף אני מבטיחה שאם אבחר אייצג את הערך זכויות האדם בכבוד ואקדם אותו ככל שאוכל, אנתב את כל הזכייה למען הגברת המודעות של עוני ורעב בישראל, אמשיך בתרומות מזון לנזקקים ואנסה להקים עמותות נוספות לכך".