המעצבת הדס פוקסברונר שכבר שנים עושה חיל עם בן זוגה בתחום האופנה עם עיצובים מרהיבים שצוירו על נעליים, ארנקים, תיקים ועוד, יוצאת עכשיו לדרך חדשה ומשיקה קו נעליים מוגבל אותן יצרה בעצמה מאפס.

הדס פוקסברונר

 לפני 6 שנים הקמתי עם בן זוגי- הצייר אורי זלוטניק את "WALK SLACKS", מותג שפעיל עד היום ומתמחה בציור על נעליים בעבודת יד. בהתחלה הדגש היה רק על הציורים לכן הנעליים עצמן היו מאוד פשוטות. עם הזמן הבנו שאם אנחנו רוצים לקחת את העסק לשלב הבא, ההתמקצעות שלנו תצטרך להיות לא רק בתחום הציור אלא שגם ניאלץ להתמקד בחומר הגלם איתו אנחנו עובדים שבמקרה שלנו היה הנעליים. לקחתי על עצמי את המשימה ללמוד ולחקור לעומק את כל נושא הנעליים- פרוייקט שבדיעבד שינה לנו את החיים ועבורי- פתח מסלול חדש למקום שבו אני נמצאת היום.

מה יהיה במותג החדש?

"במובן מסויים המותג החדש יהיה 'אנטיתזה' ל-  Walk Slacks ובמובן אחר הוא יהיה הדבר שמשלים אותו- אם במותג הראשון העברנו את המסר שלנו  דרך שימוש בציורים ובדרך בה אנחנו משלבים אותם בנעליים. 

בעסק החדש החלטתי לאתגר את עצמי ולנסות להעביר את אותה ה'חתרנות' ללא השימוש הברור בציורים ולקחת את האתגר בליצור נעליים שמצד אחד מעוצבות ונבנות בשיטה קלאסית ומצד שני כבר ממבט ראשון יהיה ברור שמדובר כאן בקו שאינו מסחרי, אלא קולקציה שנבנתה אחרי מחשבה ארוכה ועמוקה לגבי כל דגם על מנת שתמיד יהיה את המשהו הקטן הזה שנותן את הדחיפה לעבר הקיצוניות, תכונה שנהייתה חלק בלתי נפרד מאיתנו כמעצבים. בקולקציית הבכורה יהיו חמישה דגמים, לכל דגם שם ואופי ייחודים לו, כשעבדתי על הסקיצות והאבטיפוס של כל אחד מהם, הקפתי את עצמי בנושאים הרלוונטים". 

צילום: יח"צ

 ולמי תמכרו את הנעליים? ומה על המחירים?

"לטוב ולרע- כשעבדתי על הקולקציה לא התמקדתי במי יהיו הלקוחות אלא ביצירת קו שידבר אליי לכן אין לי מושג לאיזה סוג ספציפי של לקוחה הקולקציה שלי תדבר, אני יכולה לדבר מהנסיון שלנו עם המותג שכבר קיים שבדברים האלו אין חוקים- לפעמים תיכנס מישהי וישר יעבור לי בראש שהיא ה'טיפוס' בשבילנו ויתברר בסוף שאנחנו ממש לא לטעמה ולחילופין תגיע מישהי שהיא הבן אדם האחרון שיעבור לי בראש שיקנה אצלינו ולעתיד היא תוכיח את עצמה כלקוחה מספר אחת. מחירי ההשקה ינועו בין 750-1450 ש"ח לזוג". 

צילום: יח"צ

איפה למדת סנדלרות? הרי זו מיומנות שנעלמת לא?

"את הלימודים ה'פורמליים' בתחום עשיתי בבית הספר לעיצוב נעליים בשם 'הגילדה' שם למדתי מהמומחים הגדולים בתחום, שם גם התנסיתי לראשונה עם כל מה שקשור לבניית נעליים החל משלב השרטוט הראשוני עד לתפירה ולהרכבה של הנעל עצמה. השימוש הראשוני בכישורים ובידע שרכשתי היה ב- 'WALK SLACKS' שם עשיתי דברים קטנים כמו לתפור תוספות כמו זנבות וכנפיים לנעליים, מדי פעם אפילו עשיתי תיקונים לנעליים שנפגמו, אחר כך הוצאנו זוג נעליים ראשון שהיה 100% אנחנו- זוג דרבי אותו אני עיצבתי ואורי עשה את הציור שעליו. 

"זו מיומנות שלא רק אינה הולכת ונעלמת, אלא רק הולכת וגדלה, אני פוגשת יותר ויותר מעצבים ומעצבות נעליים בתחילת דרכם/ן כולנו עוזרים אחד לשני, כולנו עובדים עם אותם אנשי מקצוע ואני מאחלת לכך שהקהל הגדול שכבר קיים ומעריך עבודת יד איכותית ומקומית על פני הייצור ההמוני ששולט היום בשוק ומתמקד רק בכמות רק ויגדל".