עצומה נפתחה כנגד הופעתו של שלמה גרוניך בעיר בשיתוף אנסמבל "גלרון". כזכור, גרוניך עמד במרכזה של סערה בחודש ספטמבר לאחר שרוית הראל ואחרות העלו נגדו האשמות בתקיפה מינית וניסיון אונס. על ידי אחת המתלוננות בפרשה אף הוגשה תלונה במשטרה.

שלמה גרוניך. צילום: אולפן ynet

כעת חברת מועצת העיר מטעם מרצ פליאה קטנר פרסמה כי תושבת העיר פתחה עצומה כנגד הופעתו של גרוניך בעיר המתוכננת  ל9 לדצמבר תחת הכותרת "אחרי הכל בואו נתחבק". בישיבת המועצה הקודמת ניצלה קטנר את זכותה לשאת דברים ואמרה שהיא מאמינה למתלוננות על גרוניך וכי על עיריית כפר סבא להוקיע פוגעים מינית ולא להזמין להופיע אומנים שהואשמו בפגיעה מינית בקטינות. גרוניך צפוי להופיע בארוע יחד עם אלון אולארצ'יק.

בין החותמים על העצומה נשים וגברים מכל רחבי הארץ בינהם גם רוית הראל עצמה, יניב בלייכר מועד הפעולה של "אזרחים למען אויר נקי, הפעילה הפמיניסטית אשכר אלדן- כהן ועוד

"נאמתי בישיבת המועצה האחרונה ודרשתי שעיריית כפר סבא לא תתמוך בהופעת גרוניך בעיר", אמרה קטנר, "הזמן דוחק ואני לא חושבת שצריך לבטל הופעה, אפשר להחליף אמן, ורצוי - באמנית. אז הנה עצומה הקוראת לעירייה לבחור אומן/ית חדשים במקום זה שהתפרסמו נגדו עדויות. חיתמו וגם הפיצו!". 

על העצומה ניתן לחתום בכתובת:


https://www.atzuma.co.il/gron