סיון פלד התחילה את דרכה בתור תלמידת מחול שהתקשתה לקנות נעלי בלט וגרביונים. כיום היא מורה למחול בעצמה, רקדנית וכוריאוגרפית עצמאית שתייצג את ישראל בכנס לנשים פורצות דרך שיתקיים בניו-יורק בחודש הבא.

צילום: נועה מופז

סיון פלד (29) התחילה לרקוד לראשונה בגיל 8, בקונסרבטוריון בכפר-סבא. משם המשיכה הישר למגמת המחול, ובתום 12 שנות לימוד סיימה בתור רקדנית מצטיינת.
פלד גדלה בבית עם עוד שש אחיות ואח, לאם שהגיעה ממרוקו ואבא מרוסיה ובתור בת למשפחה מרובת ילדים היא עבדה מגיל צעיר וקיבלה סיוע כלכלי מאנשי חינוך שליוו אותה לאורך שנותיה בתיכון כמו מחנכות, יועצות ורכזת המגמה: "הן היו קונות לי כרטיסיות לאוטובוס, דמי כיס, בגדי ריקוד. הדברים הכי בסיסיים, בגד גוף וגרביונים", היא מספרת. 

בשנותיה הבוגרות הרגישה מחויבות להעביר הלאה את התמיכה שקיבלה בשנותיה התיכון, והחליטה להתנדב כמדריכה לנוער בסיכון. לאחר מכן התגלגלה שוב לעולם המחול דרך לימודי תואר בחינוך ומחול בסמינר הקיבוצים.

פלד: "דרך קרן אימפקט של ה-FIDF שמימנה את התואר שלי יצרתי קשר עם 'מחנות העוצמה' של ארגון אלמנות ויתומי צה"ל, בו אני מתנדבת עד היום. זו יוזמה מבורכת. אנחנו יוצאים איתם לכמה מחנות בשנה, עורכים טיולי בר-בת מצווה לארה"ב, מלווים אותם אחרי הגיוס ומגיעים לאזכרות". 

צילום: אורן מנצורה

בשנה השלישית ללימודי המחול בסמינר הקיבוצים היא החליטה להשתתף בפסטיבל גוונים במחול, שם זכתה בפרס הקהל עם יצירתה "סוסים". לאחר מכן שאר ההצלחות לא איחרו לבוא, ובשנת 2015 השתתפה בפרויקט "חשיפה בינלאומית", ב-2016 בפרויקט "רוקדים קצר" וב-2017 זכתה בפרס היצירה הייחודית בתחרות פרסי הפרינג' ב"ש עם יצירתה "אשתולה".

השנה, הצלחתה נסקה לגבהים חדשים כשנבחרה להשתתף בכנס הבינלאומי "Women In Dance Leadership"  - בסימן נשים פורצות דרך באמנות. "נשים נבחרות מכל העולם יגיעו להרצות, להשתתף בפאנלים ולהציג את האמנות שלהם, כאשר המחנה המשותף של כולן הוא שהיצירות עוסקות בהעצמת האישה".  
סיון תהווה את הייצוג הישראלי היחיד בכנס שייערך בניו-יורק בסוף החודש הבא. 

צילום: תמר לוזון

כשסיון נשאלת מה תכניותיה לעתיד היא מדברת על החלום להמשיך ולהתרחב, בתור אשת חינוך ובמקביל בתור יוצרת עצמאית. "אני מאמינה בתרומה ממקום מאוד אישי. קארמה. יש חשיבות למה אתה נותן לעולם הזה. צריך להעביר חיים עם איזשהי משמעות- כלפי עצמך וכלפי האחר".

בכורה ל"Planted #2" תיערך בבית פרסקו למחול ותרבות, ביום שישי ה-22.12, שעה 14:00 וביום שבת ה-23.12 בשעה 20:30. מתחם האמנים, תחנה מרכזית תל-אביב, קומה 4 (כניסה) שער 41.