"הבת שלי וחברות שלה יצאו מבית הספר לכיוון הדי סנטר", גוללה ח' (שם מלא שמור במערכת) בפוסט שכתבה בפייסבוק, כאשר "אדם מבוגר, פנה אליהן, שאל אחת מהן איפה היא גרה ומה הכתובת שלה. והשיא כשהוא שאל אותן אם הן רוצות שהן ילכו למקום שאף אחד לא יראה אותן".

קטע מתוך הפוסט שעלה לפייסבוק | צילומים: אילוסטרציה שאטרסטוק, מתוך הפייסבוק

כך, במילים שיכולות לזעזע כל הורה בכפר סבא, תיארה ח' ביום שני שעבר, את אחד האירועים שמסעירים את השכונות הירוקות. אלא שפה לא נגמר העניין, עוד עולה מהפוסט של ח' כי אישה שראתה את המקרה, טענה כי מדובר בפדופיל ידוע. ניידת משטרה שאיתרה גבר בן 70 שתואם לתיאור שניתן על יד הבת בסמוך לדי-סנטר בכפר סבא, עיכבה אותו, ח' הגיעה מהר למקום וצעקה עליו מתוך סערת רגשות. אירוע עליו התנצלה לאחר שהגבר זוכה בזכות מצלמות אבטחה סמוכות.

י' (שם מלא שמור במערכת), בתו של הגבר שעוכב, פירסמה אף היא בפייסבוק פוסט על האירוע המטלטל שעבר: "השוטרים עיכבו אותו באמצע הרחוב, והאמא של הילדה שכביכול הוטרדה הגיעה למקום, צעקה והשפילה אותו מול כל העוברים ושבים בתואנה שהכניס את הבת שלה לשירותים", כתבה י'. 

"עם כל הלחץ שאנחנו חווים סביב הנושא, רציתי להעביר מסר שלפני שמאשימים מישהו במשהו כל כך חמור ועושים לו שיימינג בכל השכונה, תבדקו", סיכמה י'. יש לציין, שנ' אכן פירסמה התנצלות על המקרה, שהתקבלה על ידי אביה של י'.

במשטרת ישראל הודיעו כי אכן התקבלו תלונות במשטרה. לפי משטרת ישראל: "התקבלו מספר תלונות (על האירועים, א.י.) והן נבדקות".

במקביל הודיעו אמש (ב') ב"סיירות המערביות" כי מחזור א' של סיירת הבטחון של השכונות המערביות הסתיים, והסיירת שצפויה ליצור שיתוף פעולה בין השכונות המערביות של העיר, צפויה להיכנס לפעילות בימים הקרובים.