המרכז הרפואי מאיר מארח כמדי שנה את פסטיבל הנושפים הקהילתי מכפר סבא בניצוחו של ניר נחום ביום שני (20.5, 17:30) על רחבת הדשא המרכזית. אנו מזמינים את הציבור הרחב לבוא ולשמוע מגוון יצירות מהארץ והעולם, בהשתתפות סולנים, זמרת ועוד הפתעות. השנה הקונצרט בסימן 30 שנה לתזמורת הקהילתית.

מתוך קונצרט הדשא | צילום: באדיבות בית החולים מאיר

השנה ינחו את הקונצרט הליצנית הרפואית "פני חנוכה" עם אביטל ברק. אליהן יצטרפו ג'ורדן פריד, סטודנט אמריקאי לרפואה הלומד בבית החולים והצטרף לתזמורת כנגן טרומבון וקרן יהלום לניאדו, סטודנטית לסיעוד שתשיר יחד עם התזמורת.

באירוע ישתתפו מנהל המרכז הרפואי ד"ר ירון מושקט וראש עיריית כפר סבא, רפי סער. פרופ' ספי עוזיאל, מנהל היחידה לריאומטולוגיה ילדים, שהוא מעבר להיותו רופא גם אחד הנגנים בתזמורת, אמר לקראת האירוע:

"בעיני כלל הנגנים והמנצח קונצרט הדשא השנתי בבית החולים מהווה אחד משיאי השנה והינו חלק בלתי נפרד ממהות התזמורת הפועלת ומתנדבת לרווחת הקהילה. המבט של החולה המרותק למיטה או הישוב בכסא הגלגלים, החש לשעה קלה הפוגה ממחלתו ומכאביו חודרת את לבבות הנגנים, ומהווה סיפוק עצום בנתינה".

כמידי שנה יכול אחד המטופלים הצופה בקונצרט להגשים חלום אישי ולנצח על כל התזמורת הגדולה, כאשר המנצח ניר נחום מעביר לידיו את שרביט המנצחים לניצוח על ההדרן.

תזמורת כלי הנשיפה כפר סבא הוקמה בשנת 1983 על ידי קומץ מוסיקאים ונגנים חובבים, אשר ביקשו לנתב את תחביבם בזמנם הפנוי לנגינה בתזמורת ובד בבד גם לתרום לקהילה. התזמורת מונה היום כ-60 נגנים והיא לוקחת חלק פעיל באירועי הקהילה בכפר סבא ומייצגת את העיר במקומות ואירועים שונים ברחבי הארץ. התזמורת אף ייצגה את כפר סבא ואת ישראל בפסטיבלים בינלאומיים לתזמורות כלי נשיפה בחו"ל.