עיריית כפר סבא הצליחה להגיע להסדר על פירוק עמודי החשמל והטמנת קווי המתח לאורך מקטעים גדולים של רחוב ויצמן והרחובות החוצים אותו. ההטמנה תבוצע על חשבון משרד התחבורה במסגרת תוכנית "מהיר לעיר", שעתידה לצאת לדרך בזמן הקרוב.

צילום הדמיה: נתיבי אילון

הטמנת החשמל תבוצע לאורך רחוב ויצמן, בקטע שמרחוב תל חי עד אחרי רחוב הרצל, ובהמשך מרחוב ירושלים ועד רחוב בילינסון. כמו כן, תתבצע הטמנה ברחוב ירושלים, בקטע שמרחוב ויצמן עד רחוב נחשון, ברחוב סוקולוב בקטע שמרחוב ויצמן עד רחוב אנה פרנק, וברחוב הרצל בקטע שמרחוב הכרמל עד רחוב הבנים.

ההטמנה אמורה לגדיל את רוחב הדרך עבור הולכי הרגל, תאפשר נטיעה של עצים גבוהים ונותני צל לאורך הדרך ותסייע בשיפור חזות מרכז העיר. זאת בנוסף לעבודות אחרות לשיפור פני רחוב ויצמן שיבוצעו במסגרת הפרויקט, כגון החלפת ריצוף, הצבת עמודי תאורה מודרניים והתקנת ריהוט רחוב חדשני, בין היתר ספסלים, פחים ועוד.

סגן ראש העיר ומחזיק תיק התחבורה, הקיימות והחדשנות עילאי הרסגור: "פרויקט 'מהיר לעיר' יאפשר לנו לא רק לשדרג באופן משמעותי את היכולת להגיע ממקום למקום בכפר סבא ומחוצה לה, אלא גם יביא לשיפור ניכר של החיים בעיר. ברצוני להודות לכל התושבים שהביעו את דעתם בנושא הטמנת קווי המתח במרכז העיר. שיתוף הציבור עובד, והמאמצים הגדולים שעשינו בנושא העלו פרי. המקטעים בהם הצלחנו להעביר את ההחלטה להטמין את קווי החשמל הם משמעותיים ויסייעו לנו לשפר את חוויית השהות במרכז העיר, לנטוע עצים גבוהים ולהסיר מחסומי נגישות".