לפני כשנה וחצי, נפל דבר בכפר סבא. קבוצת "הולמס פלייס", זכתה במכרז להקמה ולהפעלה של קאנטרי קלאב בחלקה הצפוני של השכונה הירוקה. לפי המכרז הייתה צפויה להשקיע "הולמס פלייס" כ-35 מיליון שקל לתקופת זיכיון של 25 שנים.

אלא שמים רבים חלפו, וקאנטרי בירוקה עדיין אין. הדבר נבע מחסמים בירוקרטיים שונים, שהובילו לדחיית הפרויקט. עם זאת, היום (ו') גאים להודיע בעיריית כפר סבא, כי הפרויקט סוף סוף צפוי לצאת לדרך בזמן הקרוב, וכי החסמים המדוברים הוסרו תוך פחות מחודש. זאת על אף העובדה כי עדיין לא התקבלו אישורי משרד הפנים.

הקאנטרי קלאב בירוקה | הדמייה: "הולמס פלייס", באדיבות עיריית כפר סבא

השבוע נפגשו ראש עיריית כפר סבא, רפי סער, עם מנכ"לית "הולמס פלייס ישראל"- קרן שתוי, בעלי קרן ההשקעות גרין לנטרן- עו"ד יוסף עליאש, מ"מ יו"ר מפעל המים וחבר המועצה - עו"ד יובל לוי, מנכ״ל העירייה, איתי צחר, וגורמי המקצוע באגף ההנדסה ובמפעל המים במטרה לקדם את הפרויקט באופן מהיר, ולסיים את הסאגה בנושא.

סער אמר בעקבות הפגישה: "אני שמח על כך שהעגלה יוצאת מהבוץ וחסמים רבים שעיכבו את התהליך הוסרו. אישור הפרויקט נמצא כעת בישורת האחרונה לקראת הצגתו לדיון ולאישור בוועדה המקומית לתכנון ובנייה".

יש לציין כי את המכרז יזמה והובילה עיריית כפר סבא בשיתוף מפעל מים כפר סבא אגודה חקלאית שיתופית בע"מ. המכרז פורסם בשיטת DBOT, שבו היזם מתכנן, מממן, מקים ומתפעל על חשבונו את הפרויקט על קרקע עירונית, בתמורה לזיכיון הפעלה לתקופה קצובה שבסיומה תשוב הקרקע לידי עירייה. הקאנטרי קלאב, אשר תוכנן על-ידי משרד אדריכלים V5, ייבנה בסמוך למגרשי הטניס בשכונה הירוקה.

הבריכה העתידית | הדמייה: "הולמס פלייס", באדיבות עיריית כפר סבא

"הולמס פלייס", המפעילה כ-29 מרכזי ספורט דומים בעולם ובישראל, הציגה במסגרת המכרז תכנון מפורט של הקאנטרי. על שטח של 10 דונם ייבנה מרכז ספורט חדיש שייכלול בריכת שחיה מקורה, אולמות חוגים, אולם ספינינג, אולם פילאטיס מכשירים, חדר כושר בגודל 950 מ"ר, אולם לאימונים אישיים, שירותים, מלתחות, ג'ימבורי לפעוטות ועוד. בשטח החיצוני ייבנו, בריכה חיצונית, בריכת פעוטות ובריכת טיפולים, מגרשי ספורט רב תכליתי משולב, גינת שעשועים לילדים, מדשאות ועוד. המתחם כולו יהיה נגיש לנכים ולאוכלוסייה עם מוגבלויות.

ראש עיריית כפר סבא, רפי סער:

"הקאנטרי מבית הולמס פלייס מהווה אבן דרך חשובה עבור תושבי העיר, שכן הוא ייתן מענה משלים לתרבות הפנאי והספורט. המתחם כולל חדר כושר מאובזר, חדש ומודרני לאימוני ספורט. זאת לצד מגוון רחב של חוגים ותכניות לכל הגילאים. הפרויקט בכפר סבא הינו ייחודי ביותר בכל אזור השרון, ואני גאה על כך שחברת 'הולמס פלייס' בחרה בעירנו להקמת הפרויקט.

"בימים אלה אנו פועלים על מנת לקדם את  התוכניות ובמקביל נמשיך לפעול לקידום הספורט הכפר סבאי ואורח החיים הבריא בקרב התושבים".

חדר הכושר. העגלה סוף סוף יוצאת מהבוץ | הדמייה: "הולמס פלייס", באדיבות עיריית כפר סבא

לדברי קרן שתוי, מנכ"לית קבוצת "הולמס פלייס":

"אנו מודים לראש עיריית כפר סבא על המאמץ האדיר שהוא והצוות שלו משקיעים בקידום הנושא. מבחינתנו מדובר בפרויקט הדגל של הרשת באזור השרון וככזה בכוונתנו לבצע בו השקעה חסרת תקדים בקנה מידה ישראלי, בכל הקשור להיקף ולאיכות הציוד שיוטמע במקום ובהתאמתו המלאה לצורכיהם של כל שכבות הגיל". שתוי מציינת כי לאור מיזמים דומים שהקבוצה ביצעה בעבר, הקאנטרי בכפר סבא עתיד להיפתח לציבור התושבים תוך שנה וחצי מתחילת העבודות.

חברת המועצה ומחזיקת תיק השכונות הירוקות, עו"ד עדי לוי סקופ:

"הקמת קאנטרי בשכונות הירוקות הינו צעד משמעותי לרווחת כלל תושבי העיר ותושבי השכונה הירוקה בפרט. אני מודה לראש העיר, רפי סער, ויחד נקדם את הקמת הקאנטרי".

חבר המועצה עו״ד יובל לוי, מ"מ יו"ר מפעל המים כפר סבא:

"לאחר שנה וחצי של חוסר טיפול, הפרויקט זוכה סוף סוף לטיפול מצד הנהגת העיר החדשה שמורידה חסמים של הזנחה אחד אחר השני והתושבים ייהנו מהשלמתו".